Jiří Langmajer propadl sportovní aktivitě, s níž začal během pandemie. Kila navíc řeší i půstem

Zdroj: Nextfoto

Jiří Langmajer prošel velkou proměnou, kdy se z „frajera“, který jel na doraz a nikdo s ním nechtěl spolupracovat, stal jeden z nejobsazovanějších herců, jenž se naučil mít rád život i sám sebe.

Boj s depresemi

Zřejmě největší motivací pro změnu životního stylu byla Langmajerova žena Adéla Gondíková. Aby o ni nepřišel, začal navštěvovat psychiatra, díky čemuž se dokázal vypořádat s psychickými problémy.

„Když jsem přijal do svého světa antidepresiva, strašně se mi ulevilo. Krok číslo dva bylo začít na sobě pracovat. Jdu do nekomfortních zón, uvědomuji si své chyby. Důležité je, že mám oporu v partnerce, která mi láskyplně nastavovala zrcadlo,“ řekl pro Vlastu Jiří Langmajer.

Našel balanc mezi prací a odpočinkem

Jiří Langmajer žil dlouho tzv. na doraz. Nezastavila ho ani zlomená páteř, kterou si vážně poranil v roce 2007 při natáčení filmu Na vlastní nebezpečí.

„Chci pracovat jen pět dnů v týdnu, klidně úplně naplno, ale pak chci dva dny odpočívat. Naučil jsem se najít balanc mezi prací a volným časem. Už nemusím vše zvládnout a nemusím být nejlepší. Práci dělám pro radost, nechci nikomu nic dokazovat.“

Propadl otužování

Jiří Langmajer byl jednou z prvních celebrit, která u nás začala propagovat otužování. „Do tůní jsem lezl dříve, než se v Česku vědělo, kdo je Wim Hof. Když jeden kluk v Pyšelích viděl můj diplom z memoriálu Alfréda Nikodéma, kde jsem uplaval 300 metrů, založil otužilecký klub, jehož jsem čestným předsedou.“

Sportovní nadšenec

Psychickému i fyzickému zdraví zcela jistě pomohlo také to, že se oblíbený herec začal věnovat sportu. Konkrétně cyklistice a skialpinismu. Jiří Langmajer vždycky miloval hory, sluníčko a sníh, což skialpinismus splňuje dokonale.

„U tohoto sportu zůstanu do nejdelšího věku. Začal jsem loni v covidu, kdy jsem nehrál, nenatáčel, tři dny v týdnu jsem strávil v Peci se svým kamarádem a horským vůdcem Gabem Adamcem a učil se to,“ svěřil se.

Díky tomu, že je neustále v pohybu, nemusí Jiří Langmajer stravu tolik řešit. Pokud ale přece jen potřebuje rychle zhubnout, drží půsty v intervalech po 10, 14 a 18 hodinách. Anebo nadbytečná kila vysportuje.

Zdroj: Vlasta, Blesk, Onlyu

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz