Ořechové skořápky nevyhazujte. Vybělí vám zuby, vyrovnají hladinu jódu a zmírní nepříjemný kašel

Zdroj: Shutterstock

Dostat se do nich není vždy úplně jednoduché. Jakmile se nám to podaří, bezmyšlenkovitě je vyhazujeme. O čem je řeč? O skořápkách vlašských ořechů, které při jejich louskání vnímáme jako nepřítele. Jakmile se dostaneme ke kýženému oříšku, skořápky vyhodíme.

To je ale škoda. Poklad se nachází nejen uvnitř skořápek v podobě vlašských ořechů, ale využít můžeme i samotné skořápky. V dnešním článku vám poradíme, jaké je využití skořápek od vlašských ořechů, a vsadíme se, že jste o některých možnostech vůbec nevěděli.

Připravte si čaj z ořechových skořápek

Napadlo by vás někdy využít ořechové skořápky k přípravě čaje? Před mnoha lety jej lidé využívali na léčbu cukrovky. Fungovalo to tak, že si během šesti týdnů vybrali jeden den, během kterého pili tři až čtyři šálky čaje připraveného z ořechových skořápek.

Na jeho přípravu potřebujete 12 ořechových skořápek, 500 ml vody a med dle chuti. Skořápky nejdříve důkladně omyjte, zalijte je vodou a nechte 12 hodin louhovat. Před konzumací čaj nechte 5 minut povařit, sceďte ho a doslaďte s pomocí medu.

Vyrobte si odvar ze skořápek pro krásné vlasy

Ze skořápek vlašských ořechů se dá připravit čaj, jsou také užitečné pro výrobu odvaru pro krásné vlasy. „Odvar ze skořápek je skvělý například na umývání vlasů. Dokáže vlasům vrátit jejich ztracenou sílu, a dokonce dokáže zastavit i jejich vypadávání,“ vysvětluje web prima-receptar.cz.

Rozdrcené skořápky pro bělejší zuby

Každý z nás by určitě chtěl mít dokonale bílý úsměv, kterým by každého okamžitě oslnil. Ne všichni si ale můžeme dovolit nákladné bělení zubů u zubaře. Dodat zubům bělejší odstín lze i s pomocí ořechových skořápek.

Jak na to? Skořápky důkladně omyjte a nechte je dostatečně vyschnout. Poté je nadrťte na jemný prach. Tento prach poté přidejte do zubní pasty, se kterou si následně vyčistěte zuby běžným způsobem. Nejenže zuby zbavíte plaku, ale také je viditelně vybělíte.

Skořápky vyrovnají hladinu jódu

Jód je pro naše tělo velmi důležitý, je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy, prostaty a také dělohy. Jeho nedostatek v těle se může projevit negativními příznaky. Dobrou zprávou je, že ořechové skořápky ho obsahují velké množství.

S jejich pomocí tak můžete vyrovnat hladinu jódu v těle. „Do kastrolu nasypte dva a půl hrnku skořápek. Zalijte je dvěma šálky vody a chvíli povařte. Odvar pak nechte vychladnout. Pijte ho třikrát denně, před každým jídlem po dobu dvou až tří týdnů,“ radí deník iDNES.

Zmírňují kašel

Nejen na podzim, ale i kdykoliv během roku nás může potrápit nepříjemný kašel. Možná to nevíte, ale skořápky z vlašských ořechů vám mohou od nepříjemného kašle ulevit. Můžete si z nich připravit čaj.

Potřebujete 25 skořápek vlašských ořechů, které důkladně umyjete, zalijete půllitrem vody a 30 minut povaříte. Čaj poté necháte čtvrt hodiny odstát. Následně jej scedíte do hrnečku, který můžete ochutit citronem a medem. Čaj můžete při potížích pít v neomezeném množství.

Zdroj: prima-receptar.cz, iDNES, jimejinak.cz, jenzeny.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz