Dieta Štefana Margity slibuje úbytek až 8 kg za dva týdny. Musíte ji ale striktně dodržet

Zdroj: Profimedia

Slovenský operní zpěvák Štefan Margita v minulosti překvapil své okolí, když se mu podařilo zhubnout nemalý počet kilogramů za poměrně krátký čas. Nedlouho poté se stal propagátorem takzvané Margitovy diety založené na principu striktního dodržování konzumace stanovených potravin.

Už jste někdy slyšeli o dietě Štefana Margity? Pokud ne, jste na správném místě. Pojďme si tuto dietu společně trochu blíže představit a vysvětlit si, jak vlastně funguje a jestli skutečně může pomoci při hubnutí.

Jak se Štefanovi Margitovi podařilo zhubnout?

Už je to nějaký ten pátek, co operní zpěvák Štefan Margita, kterého jsme dlouhá léta vídali po boku nedávno zesnulé zpěvačky Hany Zagorové, šokoval své okolí viditelným úbytkem hmotnosti. Tenkrát se okamžitě vyrojily otázky, jak to dokázal a jak se mu podařilo zhubnout.

„Žádnou dietu nemám. Jím jenom zdravě. To znamená 6 až 7krát denně menší porce. Smažené věci, sladké a uzeniny vůbec nejím. Maso jen na přírodno, hodně salátu a ovoce. A příloha? Maximálně jedna brambora. Dám si i víno, ale ne celou láhev,“ dodal s úsměvem Štefan Margita pro deník Blesk.

Dieta se po něm jmenuje, on sám ji ale nevymyslel

I když se dieta nazývá Margitova, nebyl to oblíbený slovenský operní pěvec, kdo ji vymyslel. „Margitovu dietu sestavili vědci z německého institutu Maxe Planka, je tak na rozdíl od jiných populárních diet celebrit založena na vědeckých podkladech,“ zmiňuje web Fit-day.

A co je cílem Margitovy diety? Dieta má vést k redukci hmotnosti, základním předpokladem je ale její přesné dodržování. S touto dietou lze údajně zhubnout až 8 kg během dvou týdnů, což je opravdu hodně. Pokud se dodržují pravidla, nemusí se objevit nežádoucí jojo efekt.

Jídelníček podle Margitovy diety

Rozhodnete-li se tuto dietu zkusit, musíte dodržovat předem stanovený jídelníček. První den máte k snídani kávu bez cukru a bez mléka, k obědu si dáte vejce natvrdo s dušeným špenátem a k večeři grilovaný steak společně s hlávkovým salátem a trochu ovoce. Následující den sníte k snídani jeden rohlík, vypijete kávu bez mléka a bez cukru. K obědu si dáte grilovaný steak, hlávkový salát a trochu ovoce. Na večeři máte šunku.

Třetí den se snídaně opakuje, k obědu máte dvě vajíčka natvrdo hlávkový salát a rajčata. K večeři šunku. Ani čtvrtý den se snídaně nemění, k obědu máte jedno vajíčko natvrdo, sýr ementál a dušenou mrkev. Co se večeře týče, dáte si bílý jogurt a ovoce. Pátý den posnídáte strouhanou mrkev s citronovou šťávou, vypijete kávu bez mléka a cukru. K obědu si dáte rybu a rajčata, k večeři pak grilovaný steak a hlávkový salát.

Šestý den opět snídáte rohlík, pijete kávu bez mléka a cukru. K obědu si připravíte grilované kuře a k večeři vajíčka natvrdo společně se syrovou mrkví. Sedmý den snídáte čaj s citronem, k obědu máte ovoce a k večeři jídlo z předchozích dnů. 8. až 14. den opět opakujete jídelníček od prvního dne.

Zdroj: Blesk, Fit-day.cz, zdravi-euro.cz, ahaonline.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz