Nezvratná diagnóza: Rapper 50 Cent zhubl 24 kg kvůli filmové roli. Dodržoval tekutou dietu a pěkně se u toho zapotil

Zdroj: DFree / Shutterstock

50 Cent je známý rapper, jehož songy znají a milují miliony lidí po celém světě. Kromě toho, že jej známe jako muže s výbornou slovní zásobou, měl také možnost zahrát si ve filmu. Příprava na natáčení ale nebyla ani trochu jednoduchá.

Rapper hraje ve filmu Nezvratná diagnóza fotbalistu trpícího rakovinou. By mohl roli zahrát uvěřitelně, musel dodržovat přísnou dietu a shodit výraznou část své váhy.

Inspiroval se dalšími celebritami

Film Nezvratná diagnóza pojednává o příteli rappera z dětství, který zemřel na rakovinu. 50 Cent, vlastním jménem Curtis Jackson, tak měl k filmu opravdovou vazbu.

Věděl, že hubnutí nebude snadné a inspiraci se snažil hledat u těch, kteří už se kvůli filmové roli proměnit dokázali.

Motivací a inspirací se mu tak stali herci, kteří jsou známí tím, že pro film dokázali změnit svoji váhu – Robert De Niro, Christian Bale, Tom Hanks nebo Renée Zellweger.

„Když hubnutí začalo být těžké, hledal jsem, jaké jsou jejich zkušenosti,“ píše o rapperově způsobu vyhledávání správné cesty billboard.com.

Zhubl přes 24 kilogramů

Před začátkem natáčení vážil známý rapper něco okolo 97 kilogramů. Po natáčení rafička na váze ukazovala okolo 72 kilogramů.

„50 Cent bral herectví neuvěřitelně vážně a ztratil přes 24 kilogramů pro roli pacienta s rakovinou,“ odhaluje capitalxtra.com.

Extrémní tekutá dieta

Nejen celkový váhový úbytek, který byl na jinak statném muži logicky poměrně dost znát, ale také rychlost, se kterou se dokázal kilogramů zbavit, dovedla mnohé do němého úžasu.

Zatímco jiní herci by měli na hubnutí a přípravu na natáčení několik dlouhých měsíců, oblíbený rapper dokázal zhubnout více jak 24 kilogramů za neuvěřitelných devět týdnů.

Dopomohla mu k tomu poměrně drastická tekutá dieta, při které po celou dobu hubnutí nejedl nic, co by nemělo tekutou konzistenci.

Tvrdé cvičení

50 Cent si dal za cíl ztvárnit muže majícího rakovinu opravdu důvěrně a byl připravený pro to udělat maximum.

Proto kromě náročné diety do svého života zařadil i cvičení. Pohybu se nebránil ani předtím, ale v rámci přípravy na natáčení začal běhat na páse a to po dobu tří hodin každý den.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Kombinace diety, která mnohým přijde nepředstavitelná, a také hodin strávených běháním rapperovi pomohla dosáhnout nízké váhy a vzhledu, který opravdu připomínal nemocného člověka.

Zdroj: billboard.com, capitalxtra.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz