Netradiční recept Jana Čenského: Na hořící polárkový dort balil holky i svou manželku

Zdroj: Nextfoto

Strčit zmrzlinu do trouby by nejspíš nikoho nenapadlo. A právě o tento recept se zapečeným polárkovým dortem se nedávno podělil herec a moderátor Jan Čenský. Je tak výborný, že na něj balil i holky.

Sympatického herce Jana Čenského si v současné době diváci vybaví hlavně jako doktora Suchého z oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, jehož manželku si zahrála vynikající Dana Morávková. Jejich příběh lidé opravdu prožívali.

Byl prvním hostem pořadu o vaření

Jako seriálová postava – David Suchý v každodenním životě předepisuje recepty na léky. Málokdo však ví, že jeho představitel zná také recept trochu jiného rázu – kulinářský.

Usměvavý herec se nedávno objevil v pořadu Ve dvou se to lépe vaří, kde byl hostem Pavla Berkyho. Jde o nový pořad, v němž Pavel Berky vaří po boku hosta, kterým je známá osobnost.

V pohodovém vysílání se celebrity podělí o svůj oblíbený recept a divák se nejen pobaví a zasměje, ale má možnost se dozvědět jejich tipy, a i celkově, jak si stojí v kuchyni. A právě v tomto pořadu Jan Čenský prozradil svůj recept na polárkový dort s tajemstvím.

Na originální recept je potřeba jen pár surovin

To, že jde o netradiční, originální a geniální recept, značí hlavně fakt, že se zmrzlina zapéká v troubě. Ani Pavel Berky nevěřil, že to může fungovat. Jinak je postup velmi rychlý a jednoduchý.

Na dno zapékací nádoby vyskládejte piškoty a přelijte sladkým sirupem. Na ně vyklopte zmrzlinu Polárku (čím zmrzlejší, tím lépe), na kterou opět navrstvěte piškoty tak, aby nad ní vytvořily vrstvu. Piškoty následně polijte sladkým sirupem, podle Jana Čenského je nejlepší jahodový.

Flambování jako skvělý efekt

Dále přidejte sníh z ušlehaných bílků a trochy cukru, kterým zakryjete piškoty ze všech stran. Na jeden polárkový dort a balík piškotů jsou potřeba čtyři bílky. Dejte do trouby.

Pečte tak dlouho, až všechno krásně zhnědne. Po vytažení z trouby polijte rumem. Nejenže krásně voní, ale když je teplý, také skvěle hoří, takže zákusek před podáváním oflambujte. Po zakrojení se objeví zmrzlina, což někoho neznalého může opravdu překvapit.

Na hořící zmrzlinu balil holky i svou ženu

Jan Čenský doporučuje připravovat polárkový dort večer, jelikož při flambování vypadá velice efektně. A že o tom herec musí něco vědět, značí i fakt, že v pubertě na zapečenou Polárku balil holky.

„Řekl jsem jim, že upeču dort, vyndám ho z trouby, zapálím ho, bude hořet, a když ho rozkrojíme, uvnitř bude zmrzlina. Ony tomu nevěřily, a tak jsem je pozval k sobě domů – a většinou jsem vyhrál,“ pochlubil se pohádkový princ, který tak lámal dívčí srdce. Dokonce tímto dokonalým trikem tenkrát oslnil i svou manželku Danu.

„Tím ale moje kulinářské schopnosti končí,“ přiznal Čenský pro Super. V kuchyni jinak vládne jeho žena a herec se jí radši neplete do cesty.

Zdroj: super.cz, denik.cz, stream.cz, zena-in.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz