Mrkev není dobrá jen na zdravý zrak. Vyzkoušejte mrkvové saláty na hubnutí

Zdroj: Shutterstock

Nejedna babička vždycky říkávala, že mrkev je dobrá na oči. Možná i vám babička nebo maminka kladla na srdce, abyste snědli všechnu mrkev, protože pak mnohem lépe uvidíte.

Kromě toho, že má mrkev pozitivní vliv na náš zrak, může určité benefity a přínosy nabídnout i jinde. Například při hubnutí.

Proč jíst mrkev?

Co si budeme povídat – mrkev patří mezi ty oblíbenější druhy zeleniny. Přesto se ale v našem jídelníčku neobjevuje tak často, jak by měla.

Přemýšlíte, proč vůbec jíst mrkev? Co vám může mrkev nabídnout? Podle webu Stale je mrkev skvělá například v tom, že vás díky vysokému obsahu vlákniny zasytí.

Mimo jiné snižuje množství špatného cholesterolu, čistí střeva, zlepšuje metabolismus, zbavuje tělo toxických látek a je skvělým zdrojem důležitého vitamínu A.

Chcete zhubnout? Zkuste mrkvový salát

Chtěli byste shodit nějaké to kilo? Určitě víte, že hubnutí je primárně o vyvážené a pestré stravě. Do zdravého jídelníčku mrkev bezesporu patří. Zkuste si z ní připravit chutný salát.

Na mrkvový salát s ořechy podle webu Woman Tiscali potřebujete 400 g mrkve, 4 šalotky nebo menší cibulky, 4 lžíce oleje z vlašských ořechů, 4 lžíce sezamových semínek, 4 lžíce směsi nasekané petrželky a česneku, 4 lžíce balzamikového octa, sůl a pepř.

Šalotku nebo cibuli nakrájejte najemno. Mrkev očistěte, oloupejte a nastrouhejte na dlouhé tenké plátky. V misce smíchejte olej s octem a nechte chvíli odpočinout. Přidejte nasekanou směs petrželky s česnekem, sezamová semínka a na závěr nastrouhanou mrkev. Vše promíchejte a podávejte.

Ochutnejte mrkvový salát s vajíčkem

Na tento recept si připravte 330 g mrkve, 4 vajíčka, 60 g zakysané smetany, 1 stroužek česneku, sůl a pepř. Pokud máte rádi česnek, můžete si přidat libovolně podle své chuti.

Mrkev oloupejte a nastrouhejte. Vajíčka uvařte natvrdo, poté je pokrájejte nebo promačkejte skrze sítko. Přidejte všechny zbylé suroviny, dobře promíchejte a můžete podávat.

Zdroj: stale.ru, woman.tiscali.cz, svetkreativity.cz, prozeny.blesk.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz