Nebaví vás žehlení? S těmito triky si tuhle neoblíbenou činnost usnadníte

Zdroj: Shutterstock

Žehlení zrovna nepatří k nejoblíbenějším činnostem. Bohužel se mu tu a tam nevyhneme. A to i navzdory tomu, že dnes skoro v každé domácnosti najdeme sušičku, díky které žehlení obrovských hromad prádla odpadá.

Najdou se hospodyňky, které žehlení baví, mají ho jako koníček a dokážou se u něho odreagovat. A pak je tu ta druhá skupina, která žehlení nesnáší a pouští se do něj jen z povinnosti. A právě pro ty máme několik fíglů, jak si žehlení usnadnit.

Prádlo je potřeba roztřídit

Co můžete udělat hned zezačátku? Roztřídit si prádlo. Ne podle barev, to se dělá při praní. Před žehlením si prádlo roztřiďte podle materiálu.

Web bydlet.cz doporučuje začít žehlení syntetickými materiály, které se žehlí na nižší teploty. Poté postupně přecházejte k oblečení, které snese vyšší teploty.

Nebojte se prádlo pokropit

Možná si pamatujete, když jste u žehličky a hromady prádla vídávali svoji babičku. A možná si vzpomenete i na to, že při žehlení prádlo kropila vodou. A dobře věděla, proč to dělá.

Nebojte se proto při žehlení prádlo kropit teplou vodou. „Teplá voda se vsakuje do látky rovnoměrněji, takže trička i košile důkladně provlhčí a vyžehleno budete mít za pár minut,“ vysvětluje web blog.mall.cz.

Žehlení naruby

Pozor na látky, které nesnesou žehlení z lícové strany. Mluvíme například o džínovině nebo tmavých bavlněných tričkách – ty mají tendenci při žehlení vytvářet lesklé plochy.

Vyžehlené oblečení nedávejte hned do skříně

Možná už se nemůžete dočkat, až vyžehlené prádlo poskládáte do skříně. Ideálně hned poté, co se po něm přeženete žehličkou. To byste ale dělat neměli.

Oblečení byste měli nechat po žehlení pár minut odpočinout. Oblečení je totiž po žehlení vlhké, a nejenže by se tak ve skříni mohlo pomačkat, ale bohužel by mohlo i zplesnivět.

Zdroj: bydlet.cz, blog.mall.cz, prozeny.cz, bydleni.instory.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz