Naučte se držet sklenici na víno konečně správně. Vyhnete se tak společenskému faux pas i změně chuti

Zdroj: Shutterstock

Blíží se plesová sezona a různé kulturní a společenské akce. Možná se mnozí z vás již nemohou dočkat, až se slavnostně obléknou a při první příležitosti vyrazí mezi lidi. Je dobré pamatovat na etiketu a vyvarovat se nepříjemného trapasu.

Ten se vám může přihodit opravdu rychle. Například už v momentě, kdy si dopřejete sklenici vína. Ne všichni totiž vědí, jak sklenici s vínem správně držet.

Sklenici vína držte za stopku

Všichni víme, jak vypadá sklenice na víno. Je ale rozdíl v tom, jestli jde o víno červené, kdy je sklenice nižší a baculatější, nebo o víno bílé, u kterého bývá sklenice vyšší a užší.

Bez ohledu na to, jaké víno si ve společnosti vychutnáte, je dobré vědět, jak správně držet sklenici. Tahle nevědomost vás totiž může dostat do nepříjemné situace.

Podle webu Southern Living je nepsaným pravidlem držet sklenici na víno za stopku. Tohle pravidlo je dávno zažité, opravdu platí a ve společnosti bychom jej měli dodržovat.

Může držení sklenice ovlivnit teplotu vína?

Ano. Kdekdo by možná namítal, že je to nesmysl, ale pokud uchopíte sklenici místo její stopky, rukama zbytečně zahřejete její obsah, a pokazíte si tak celkový zážitek z daného nápoje.

Nemluvě o tom, že držet ve společnosti sklenici jinde než za stopku snadno způsobí, že na ní zůstanou otisky prstů. A to nevypadá zrovna nejlépe.

Správné držení umocní požitek

Milovníci vína by potvrdili, že konzumace tohoto moku, ať už je to víno červené, bílé, nebo růžové, je zážitek. Ten si někteří skutečně užívají a vychutnávají.

I proto záleží na správném držení sklenice. „Držení sklenice na víno za stopku vám také umožní snadněji vířit obsah sklenice, což je důležitá součást konzumace vína,“ potvrzuje web The Daily Meal.

Proto občas vidíte člověka s vínem v ruce, jak sklenkou točí a vychutnává si jak aroma daného vína, tak i jeho chuť.

Zdroj: southernliving.com, thedailymeal.com, regiony.rozhlas.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz