Natalie Portman je aktivistkou za práva zvířat. Toto je důvod, proč se zhlédla v tomto způsobu stravování

Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock

Stále více celebrit objevuje výhody a přínosy rostlinného stravování. Jednou ze zastánkyň rostlinné stravy je také oscarová herečka americko-izraelského původu Natalie Portman.

Rostlinná strava a životní styl se stávají populárními, ať už je to kvůli zdravotním problémům, etice nebo udržitelnosti. Co právě sympatickou Natalii, kterou často vídáme s úsměvem na rtech, vedlo k tomu, aby začala preferovat rostlinnou stravu?

Miluje zdravý životní styl

Natalie Portman není jen oscarová herečka, kterou jsme mohli vidět v mnoha filmových snímcích, ale také vášnivá ochránkyně životního prostředí.

Není žádným tajemstvím, že se už od dětských let stravovala vegetariánsky. Později se doslova nadchla pro zdravý životní styl.

Nejenže se udržuje v kondici pravidelným a mnohdy náročným cvičením, ale dbá také na správnou stravu. Po vegetariánství si zvolila rostlinné stravování.

Aktivistka za práva zvířat

„Natalie je aktivistkou za práva zvířat,“ píše startright.info. To je jeden z důvodů, proč preferuje rostlinné potraviny.

Herečka a hrdá matka dvou dětí prozradila, že právě její rostlinná strava ji udržuje ve formě a přispívá k jejímu výbornému vzhledu.

Zmínila také, že rostlinná strava jí pomohla vyhnout se toxinům, které by mohly způsobit stárnutí její pokožky a těla.

Co obsahuje její jídelníček?

Herečka se dle vlastních slov stravuje poměrně jednoduše. Její jídelníček totiž obsahuje potraviny, které jsou snadno dostupné.

„Obvykle si ráno dává ovesnou kaši nebo avokádový toast,“ prozradil na herečku web livekindly.co, odhalil tak její oblíbenou snídani.

S rodinou neodolají japonské kuchyni. Natalie i její manžel jsou nadšení kuchaři, herečka ale přiznala, že s dětmi už není tolik času na různé experimenty v kuchyni, jako tomu bývalo dříve.

Preferuje čerstvé a organické ovoce a zeleninu. Věnuje také zvýšenou péči tomu, aby věděla, co přesně je v jejím jídle, ať jde kamkoli, nebo pokud jde o zpracované potraviny.

Jak vyřešila nedostatek železa?

Jelikož strava Natalie neobsahuje žádné mléčné výrobky, potýkala se s nedostatkem železa. Našla ale fígl na to, jak železo tělu doplnit, aby po této stránce nestrádalo.

Jako zdroj železa pije mandlové mléko a jí listovou zeleninu. Miluje čerstvé saláty. Brokolice a jablko jsou její oblíbená jídla.

Natalie také užívá vitaminové doplňky, jako je vitamin D každý den a vitamin B12 dokonce formou injekce jednou měsíčně, protože se domnívá, že je obtížné je získat pouze z rostlinných zdrojů.

Zdroj: startright.info, livekindly.co
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz