Hollywoodská herečka Kate Beckinsale lituje, že přiznala své problémy s anorexií

Zdroj: DFree / Shutterstock

Krásnou americkou herečku Kate Beckinsale jste mohli vidět například v legendárním filmovém snímku Pearl Harbor, mysteriózním filmu Van Helsing nebo akčním Underworldu. Herečka patří k těm celebritám, které si prošly poruchou příjmu potravy.

V případě Kate Beckinsale to byla konkrétně anorexie, se kterou se herečka nějakou dobu potýkala a snažila se nad ní vyhrát.

Ztráta otce byla začátek konce

Sympatická herečka vyrůstala bez otce. O toho totiž přišla nečekaně a náhle teprve ve svých pěti letech. Přiznala, že ztráta tatínka v ní vyvolala obrovskou bolest.

„Bylo to tak náhlé. Jednou v noci prostě usnul a už se neprobudil,“ vzpomíná herečka pro dailymail.co.uk.

Velmi těžce to nesla nejen ona sama, ale především její maminka. V 31 letech byla vdova s jediným dítětem a v té době zemřeli i její rodiče.

Tragédie jdoucí za sebou posílily pouto mezi matkou a dcerou. Kate se svěřila, že si byly vždy neuvěřitelně blízké. Zároveň se ale netají tím, že v ní odchod otce vyvolal problémy, které se začaly plně projevovat až o několik let později.

Terapie a problémy s jídlem

Již jako jedenáctiletá musela docházet na terapie. Dospívání pro ni nebylo ani trochu jednoduché a vyvolalo další obrovský problém.

Když bylo Kate 15 let, začala mít problémy s jídlem. Stala se z ní anorektička, která nedokázala jídlo vnímat jako přítele. Ba naopak.

Nedostatek jídla kompenzovala kouřením. Zpětně není na své chování během dospívání ani trochu pyšná, tenkrát ale neviděla jinou cestu a anorexie jí přišla jako jediná správná možnost.

Lituje, že se přiznala

Herečka přiznala, že o svých problémech v dospívání neřekla ani své vlastní dceři. Zároveň ale velmi lituje toho, že šla s pravdou o anorexii ven.

„Vybral jsem si špatný časopis, do kterého jsem svůj příběh vyprávěla,“ cituje Kate irishexaminer.com. Jediný důvod, proč to vůbec vyzdvihla, bylo to, že tenkrát byla mladá a četla spoustu dezinformací o poruchách příjmu potravy.

Po přiznání se cítila ponížená. Navíc od té doby se často stávalo, že kdykoli poskytovala nějaký rozhovor, objevila se otázka směřující na tělo, která se týkala právě jejího problému s jídlem.

Beckinsale je přesvědčená, že se její vlastní dcera nestane obětí anorexie – protože její život je mnohem šťastnější než život její matky v letech, které následovaly po předčasné smrti jejího otce.

Zdroj: dailymail.co.uk, irishexaminer.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz