Před natáčením filmu Olověná vesta byl Vincent D’Onofrio fyzicky na vrcholu. Kvůli roli ale zásadně přibral

Zdroj: Profimedia

Americký herec Vincent D’Onofrio patří ve filmovém světě mezi legendy. Mohli jste ho vidět v mnoha filmech, ve kterých ztvárnil jak hlavní, tak i vedlejší role. A bez ohledu na to, jestli se stal středobodem filmu, nebo jen jeho vedlejší součástí, pokaždé exceloval.

Vincent D’Onofrio není žádný prcek. Herec měří bezmála dva metry. V mládí učaroval mnoha ženám, které na něm mohly oči nechat. Vincent se řadí mezi herce, kteří své řemeslo opravdu umí. A právem ho také můžeme přidat na seznam těch, kteří se kvůli roli odhodlali proměnit.

Měl perfektní fyzičku

Ve chvíli, kdy Vincent dostal možnost zahrát si ve filmu Olověná vesta, byl v rámci své fyzické kondice na vrcholu.

Bezmála dva metry vysoký herec dbal na to, aby dobře vypadal. Pravidelně cvičil, hlídal si stravu a jednoduše vypadal skvěle.

Ve filmu Olověná vesta měl ztvárnit Leonarda – tlustého, nešikovného a stále více narušeného rekruta námořní pěchoty.

Od začátku bylo jasné, že pro roli bude muset Vincent něco obětovat. A to „něco“ byla jeho fyzička a pečlivě udržovaná váha.

Kvůli roli přibral

Nebylo to poprvé, co se Vincent odhodlal pro filmovou roli proměnit. Když chtěl Vincent D’Onofrio hrát italského kluka z Bronxu, pracoval v pizzerii v Bronxu, aby zdokonalil svůj přízvuk.

To samé se stalo v případě, kdy měl zahrát mentálně retardovaného muže. „Tehdy trávil čas se skupinou, která se o takové lidi starala,“ píše apnews.com.

Kvůli roli ve filmu Olověná vesta musel rapidně přibrat. Za poměrně krátký čas změnil svoji váhu a nabral neuvěřitelných 30 kilogramů.

Musel kompletně změnit svůj jídelníček. Jeho obvyklá snídaně sestávala ze steaku, tří vajec, půl bochníku chleba a litru mléka.

Nebylo to jednoduché

Možná ani samotný herec si na začátku nedokázal představit, že nabrat tolik kilogramů navíc nebude vůbec jednoduché.

“Moje stehna byla obrovská, moje paže byly ohromné, dokonce i můj nos byl tlustý,“ cituje Vincentova slova chicagotribune.com.

Netajil se tím, že mu to změnilo život. Měl problém i s činnostmi, které dříve bývaly běžné, například zavázat si tkaničky.

Nabrat přes třicet kilogramů se nakonec ukázalo stejně tak těžké jako je shodit. Vincentovi trvalo rok, než se dokázal vrátit na svoji původní váhu.

Zdroj: apnews.com, chicagotribune.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz