Domácí ingredience, které můžete využít v boji proti vráskám

Zdroj: Shutterstock

Nebudeme si nic nalhávat: asi každá žena se děsí dne, kdy se podívá do zrcadla a zjistí, že jí obličej zdobí první vrásky. Vrásky, které si neodmyslitelně spojujeme se stárnutím, jsou noční můrou, které bychom se chtěli vyvarovat co možná nejdéle.

U většiny z nás se vrásky začnou objevovat okolo 40-50 let. Tehdy totiž dochází ke ztrátě elasticity pokožky, její vlhkosti a také tloušťky. U někoho se ale vrásky mohou objevit i podstatně dříve.

Co může za vznik vrásek?

Největším viníkem je v tomto případě bezesporu stárnutí. To totiž jednoho dne dožene úplně každého bez rozdílu. Zub času se podepíše na nás všech.

Vznik vrásek ale ovlivňují i další faktory. „Velkou roli při vzniku vrásek hraje i genetika,“ dodává jeden z důvodů healthline.com.

Na vině je také v mnoha případech nezdravý životní styl, časté ponocování, vystavování pokožky slunečnímu záření a samozřejmě také kouření nebo nadměrná konzumace alkoholu.

Pomoci vám mohou domácí ingredience

Mnoho žen ve snaze zabránit vzniku vrásek či oddálení jejich prvotních projevů sází na drahé krémy, olejíčky nebo speciální séra.

Nic z toho ale není nutné – alespoň ne hned. Do boje proti vráskám se totiž můžete pustit i s pomocí domácích surovin.

Vyjde vás to mnohonásobně levněji. Na co se tedy můžete spolehnout, až budete chtít oddálit vznik tolik obávaných vrásek?

Zelený čaj

„Zelený čaj je nabitý antioxidanty,“ vyzdvihuje jeho přednost stylecraze.com. Ty pomáhají při čištění těla, redukci vrásek a ochabnutí pokožky.

Proto lze doporučit pití zeleného čaje všemi deseti a to ideálně několikrát během dne. 2-3 šálky zeleného čaje denně vaší pokožce jedině prospějí.

Maska z jogurtu

Kyselina mléčná a další přírodní enzymy přítomné v jogurtu čistí póry a stahují je. Působí na pokožku stahujícím efektem, čímž se snižuje výskyt jemných linek a vrásek.

Z čeho masku vyrobíte? Smíchejte čtyři polévkové lžíce jogurtu s jednou polévkovou lžící olivového oleje. Masku naneste na obličej, nechte působit 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Rajčata

Možná vás to překvapí, ale proti vráskám mohou pomoci i rajčata. Ta jsou totiž bohatá na betakaroten a lykopen, které odvracejí škody způsobené slunečními paprsky.

Jak na to? Rajče překrojte napůl a vnitřní půlku namočte do mořské soli. Rajčetem poté přejíždějte po pokožce v obličeji, šťávu z rajčete poté nechte na pokožce 5 minut a nakonec opláchněte.

Zdroj: healthline.com, stylecraze.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz