Namíchejte si ty nejlepší koktejly na léto u vás doma

Zdroj: Shutterstock

Patříte mezi milovníky alkoholických koktejlů a lákavě barevný drink s deštníčkem vás nenechává chladnými? Nemusíte hned utíkat do baru, abyste si svou oblíbenou lahůdku dopřáli. Namíchejte si ty nejlepší koktejly na léto přímo u vás doma.

K posezení s přáteli za letního dne na terase nebo k romantickému večeru se svojí láskou za teplého večera se skvěle hodí lahodný drink, který vytvoří příjemnou atmosféru a příjemně vás naladí.

Poradíme vám, jak doma připravit ty největší a nejoblíbenější nápoje, které barmani míchají v barech a které se skvěle hodí k létu.

Bahama Mama

Koktejl Bahama Mama pochází z Bahamských ostrovů, které se nacházejí v Karibiku. Proto není divu, že součástí tohoto koktejlu jsou hned dva druhy rumu.

Do šejkru s ledem nalijeme 2 cl kávového likéru Kahlúa, 4 cl tmavého rumu, 4 cl kokosového likéru Malibu, 2 cl bílého rumu, šťávu z půlky citronu a 10 cl ananasového džusu. Dobře protřepané přelijeme do sklenice a ozdobíme plátkem pomeranče a kandovanou třešní.

Sex on the Beach

Kdo by neznal tento velice oblíbený drink, který určitě vyzkoušel každý milovník koktejlů? Poprvé ho namíchal barman na Floridě v roce 1987 o jarních prázdninách. Pojmenoval ho podle toho, za čím většina studentů na Floridu o jarních prázdninách jezdí.

Budeme potřebovat šejkr, 4,5 cl vodky, 1,5 cl broskvového schnappsu, 6 cl brusinkového džusu a 6 cl pomerančového džusu. Protřepeme a nalijeme do sklenice. Zdobíme plátkem pomeranče.

Margarita

Pokud si příliš nepotrpíte na sladké koktejly, ideální volbou pro vás bude právě Margarita. Nejvíce se pije v USA, ale pochází z Mexika. V dnešní době existuje spousta různých variant Margarity, ale na originál nic nemá.

Pro jeho přípravu budete potřebovat 3,5 cl tequily, 2 cl Triple Sec a 3,5 cl čerstvě vymačkané limetkové šťávy. Okraj skleničky potřete šťávou z limetky a namočte do soli. Poté nalijte protřepaný drink.

Mai Tai

Mai Tai v překladu znamená „výborný“ a přesně takový tako tento koktejl je. Vychutnáte si ho především na Hawaji, ale skoro stejně vám bude chutnat i u vás doma.

Do šejkru dáme 3 cl bílého rumu, 3 cl zlatého rumu (Bacardi), 1,5 cl likéru Orange Curacao, 1,5 cl mandlového sirupu a 1,5 cl limetkové šťávy. Protřepeme, přelijeme do sklenice a přilijeme 3,5 cl tmavého rumu. Ozdobíme kandovanou třešní a můžeme přidat i plátek ananasu.

Long Island Iced Tea

Pokud jste opravdoví alkoholoví gurmáni a troufnete si na koktejl s vysokou koncentrací alkoholu, zkuste si namíchat právě Long Island Iced Tea. Jeho název vyplývá z místa, kde pravděpodobně vznikl, tedy na newyorském Long Islandu a název Iced Tea má podle toho, že barva koktejlu skutečně připomíná ledový čaj.

Připravíme si vysokou sklenici s trochou ledu a do ní postupně přidáváme ingredience: 1,5 cl vodky, 1,5 cl tequily, 1,5 cl bílého rumu, 1,5 cl Triple Secu, 1,5 cl ginu, 2,5 cl citronové šťávy, 3 cl Gomme Sirupu (můžeme nahradit cukrovým sirupem) a stříkneme trochu Coca-Coly. Vše jemně promícháme, přidáme brčko a plátek citronu.

Autor: Laura Vlková

Přidat na Seznam.cz