Mastná pleť: Příčina s jednoduchým řešením. Nad tímto problémem můžete vyzrát domácí maskou

Zdroj: Shutterstock

Mít mastnou pleť rozhodně není žádná výhra. Mastná pleť si vyžaduje mnohem více péče a pozornosti. Hůře se udržuje čistá a neustále máte pocit, že to stejně není ono.

Je hned několik příčin mastné pleti – od hormonální nerovnováhy přes produkci nadbytečného množství mazu až po vliv menstruace nebo také genetické dispozice.

Domácí masky na mastnou pleť

Mastná pleť určitě není jen záležitostí dospívajících, kteří právě prochází hormonálně náročným obdobím. Týkat se může i dospělých.

Ještě než začnete utrácet mnohdy nemalé peníze za produkty z drogerie, zkuste na mastnou pleť vyzrát s tím, co už teď máte doma.

Jablečný ocet a jedlá soda

„Jablečný ocet je přírodní antibakteriální a antiseptická látka,“ vysvětluje lifehack.org a dodává, že je skvělým pomocníkem pro majitele mastné pokožky.

Můžete ho použít samostatně a s pomocí vatového tamponku jej aplikovat na pleť, nebo jej smíchat s jedlou sodou.

Jedlá soda má exfoliační vlastnosti a v kombinaci s jablečným octem dokáže s mastnou pletí hotové zázraky.

Med a třtinový cukr

Jednou z nejčastějších chyb při snižování přebytečné mastnoty je používání spousty produktů nasycených alkoholem.

Ty jen zbytečně vysušují vaši pokožku, což následně způsobuje, že váš obličej vytváří nadměrnou produkci mazu, aby to kompenzoval.

Tady přichází na řadu antibakteriální a antiseptický med – jemně absorbuje olej, zatímco jeho zvlhčující vlastnosti udržují vaši pokožku hydratovanou.

V kombinaci s jemně exfoliačním třtinovým cukrem získáte neuvěřitelně dobrou masku, která zaručeně udrží přebytečný olej na uzdě.

Pomeranč, jogurt a med

„Pomeranče nabité vitamínem C nejen zvyšují produkci kolagenu, ale aktivně bojují s volnými radikály a zároveň kontrolují mastnotu,“ vyzdvihuje účinky stylecaster.com.

Jogurt naopak obsahuje složky, které pokožku zklidní. Smíchejte šťávu z pomeranče, jogurt a trochu medu, masku naneste na obličej a nechte chvíli dělat svoji práci.

Banánová maska

Další zklidňující přísadou, kterou můžete získat přímo v obchodě s potravinami a která pomůže vaší mastné pleti, je banán.

Banán můžete jednoduše rozmačkat a použít samotný jako masku na obličej, až tak snadné to je. Když ale přidáte i trochu medu, rozhodně nic nezkazíte a pleti naopak jedině pomůžete.

Zdroj: lifehack.org, stylecaster.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz