Dokonalý zadek jako ženská zbraň: Zhubněte na hýždích, pomoc se skrývá ve správné stravě

Zdroj: Shutterstock

Která žena by nechtěla mít dokonalý zadeček, za kterým se mlsně otočí každý kolemjdoucí muž? Právě zadeček je nejproblematičtější a ženami nejméně oblíbenou částí těla, na kterou klademe vysoké nároky a která málokdy vypadá tak, jak si v hloubi duše přejeme.

Není žádným tajemstvím, že se za pěkně vytvarovaným zadečkem, navíc oblečeným do těsných džínů či přiléhavých legín, otočí nejen muži, ale často i ženy. Hýždě celkově přitahují pozornost, ať už jde o ženy a pánské zadečky nebo naopak.

Máte problém s hýžděmi?

Možná i vy patříte k lidem, kteří jen obdivně pokukují po pozadích druhých, zatímco se svými hýžděmi nejsou ani krapet spokojení.

Přemýšlíte-li, jestli existuje nějaký návod, který by vám poradil jak zhubnout na zadečku a konečně mít partie, za kterými se budou všichni otáčet, máme pro vás odpověď.

Tajemství se skrývá ve správné stravě, kterou je navíc vhodné podpořit ještě nějakým pohybem. Kombinace stravy a cvičení vám pomůže vytvarovat si zadeček snů.

Jídelníček musí být pestrý

Jinak to opravdu fungovat nebude. Neexistuje totiž žádná konkrétní skupina potravin, která by vám zaručila, že se zbavíte přebytečného tuku právě na zadečku.

„Strava pro redukci hýždí zahrnuje potraviny ze všech skupin,“ vysvětluje livestrong.com. Jinými slovy to znamená, že by se vaše strava měla skládat z ovoce a zeleniny, mléčných výrobků, dostatku bílkovin a celozrnných produktů.

Kombinaci všech druhů potravin vaše tělo potřebuje k tomu, aby dokázalo nakopnout metabolismus ke spalování tuků. Zároveň vám tyto potraviny dodají dostatek energie, abyste byli schopni zařadit do svého života také pohyb.

Pro hubnutí je důležité dostat tělo do kalorického deficitu. V tom bude spalovat tuky a nebude mít potřebu ukládat si zásoby na horší časy.

Zaměřte se i na cvičení

Kromě stravy, která tvoří 80 % celkového úspěchu, je potřeba také pohyb. Některé aktivity jsou pro tvarování zadečku vhodnější více a jiné méně.

Doporučit lze například na první pohled obyčejný běh. „Běh je skvělé cvičení pro hubnutí celého těla,“ dodává medicalnewstoday.com. Tonizuje svaly nohou a hýždí, což dává stehnům a hýždím definovanější tvar.

Někdo dává přednost cvičení známému jako HIIT. Je vhodné pro ty, kteří mají příliš nabitý program a na cvičení už jim nezbývá tolik času.

HIIT znamená vložit maximální úsilí do jedné konkrétní činnosti na krátkou dobu. Následuje delší období v pomalejším tempu.

Zdroj: livestrong.com, medicalnewstoday.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz