Mravenci v domácnosti: Láká je vše sladké, neodolají ani zbytkům. Zbavte se nezvaných návštěvníků

Zdroj: Shutterstock

Jakmile uvidíte někde v domácnosti pochodovat malé černé hosty, které jste si domů rozhodně nepozvali, určitě z toho nebudete mít radost. Mravence totiž doma nikdo nechce, co si budeme povídat.

Přesto se s nimi potýká celá řada domácností – a možná právě i ta vaše. Objeví se znenadání a nepřichází po jednom či po dvou. Ba spíše naopak se u vás doma vesele prochází mnohdy i v početné skupině. Jak se těchto drobných návštěvníků zbavit?

Sladké i zbytky jsou pro ně velkým lákadlem

Stačí nechat na kuchyňské lince odložené lízátko nebo cokoli sladkého a do rána na něm bude doslova nalepených několik mravenců.

Tahle havěť ale nepohrne ani zbytky. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste třeba někde v přírodě zahlédli mravence, jak se snažil donést do mraveniště kousek něčeho k snědku.

Jakmile je objevíte u sebe doma, je jasné, že se jich budete chtít zbavit. Existuje mnoho způsobů, jak odstranit mravence a jejich kolonie v domácnosti.

Mletý pepř

„Černý nebo červený čili kajenský pepř je přirozeným odstrašujícím prostředkem pro mravence, protože je jeho zápach dráždí,“ píše healthline.com.

Chcete-li použít tuto metodu, posypte pepřem místa, kde jste zpozorovali, že se mravenci vyskytují nebo tudy pochodují.

Máta

Máta peprná je přírodní repelent proti hmyzu, který dokáže účinně odradit mravence a další hmyz, jako jsou například otravní komáři.

Použít můžete nejen esenciální mátový olej, který seženete v drogerii, ale také čerstvé lístky této svěže voňavé bylinky.

Kávová sedlina

Zkuste posypat čerstvě uvařenou kávovou sedlinou místa, kde se mravenci vyskytují, shlukují a také jejich cestičky.

Dejte si ale pozor na to, že jakmile sedlina vyschne, ztrácí většinu aromatických látek, proto je potřeba ji pravidelně měnit.

Ocet

I starý dobrý pomocník zvaný ocet, který v domácnosti zastane mnoho úkolů, může pomoci zbavit vaši domácnost mravenců.

„Zkuste smíchat roztok 1 dílu citronové šťávy se 3 díly vody a použijte jako univerzální sprej na místa, kde se mravenci vyskytují,“ radí lasvegas.rentokil.com.

Skořice

Milujete vůni skořice? Možná ve vás tohle koření okamžitě vyvolá představu sladkého štrůdlu nebo oblíbené žemlovky.

Mravenci ale vůni skořice nesnáší a vyhýbají se místům, které jsou po skořici výrazně cítit. Když mravenec vdechne skořici, udusí se a zemře.

Můžete použít mletou skořici a posypat mravencům cestu nebo otvor v mraveništi. Na odpuzování mravenců dobře funguje i skořicový esenciální olej.

Zdroj: healthline.com, lasvegas.rentokil.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz