Mark Wahlberg kritizuje užívání hubnoucí drogy. Ta pomohla Kim Kardashian shodit 16 kg za měsíc

Zdroj: Profimedia

Celá řada zahraničních celebrit v posledních měsících propadla užívání drogy zvané Ozempic. Známá je také jako Semaglutid nebo jednoduše jako hubnoucí droga. Ačkoli skutečně pomáhá lidem shodit váhu, objevila se na ni také velká kritika. Jedním z těch, kterým se využívání léku Ozempic nelíbí, je i americký herec Mark Wahlberg.

Kim Kardashian podle serveru The Cut shodila díky tomuto léku 16 kilogramů za měsíc. Také Rosie O’Donnell informovala o svém úbytku váhy na tiktoku. Zhubnout se s drogou podařilo také Elonu Muskovi. Co je na situaci ale špatně?

Dánský preparát Semaglutid vznikl v roce 2012 původně jako přípravek, který měl léčit cukrovku 2. stupně. Je pravda, že zároveň snižuje také tělesnou hmotnost, právě proto byl ale podle serveru Buzzfeed News v nedávné době pro časté nadužívání označen za drogu.

Lepší je jíst zdravě než si píchat něco do žil

Herec Mark Wahlberg se vždy snažil jíst zdravě a hodně cvičit. Díky tomu se udržuje v kondici, vypadá skvěle a je neustále obsazován do filmů.

I on samozřejmě už slyšel o zázračném léku, díky kterému se dá zhubnout až téměř neuvěřitelně. Ozempic sám ale nikdy nezkoušel, a patří naopak k jeho výrazným kritikům.

„Ať si každý dělá, co chce. Ale já vždycky povzbuzuji lidi k tomu, aby správně jedli a cvičili,“ uvedl podle serveru Independent. Dodal, že je to rozhodně zdravější cesta než si píchat do žil nějaké drogy.

Každý má vlastní cestu

Ačkoli sám by se prý nikdy k užívání léku kvůli hubnutí nesnížil, neodsuzuje ty, kteří to dělají. „Každý má svou vlastní cestu k dokonalé postavě,“ uvedl s tím, že někteří lidé jednoduše nemají výdrž a nedokáží denně cvičit a držet diety.

Využívání Ozempicu nicméně kritizuje už jen pro jeho vedlejší účinky. K těm patří často průjmy, nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy nebo náhlá únava, uvádí European Medicines Agency.

Zdroj: OnlyU, The Cut, TikTok, Buzzfeed News, Independent, People, European Medicines Agency

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz