Manžel vegetariánky Kate Winsletové se dal na veganství. To je mezi britskými celebritami velmi oblíbené

kate_winslet
Zdroj: Shutterstock

„Naše lednice je vždycky plná špenátu, kapusty, okurek a vůbec samé zeleniny,“ prohlašuje 47letá britská herečka Kate Winsletová. Je totiž vegetariánka a její manžel se nedávno rozhodl stát veganem. „Jeho rozhodnutí nám přineslo spoustu zábavy, museli jsme se naučit být v kuchyni mnohem vynalézavější,“ přiznala se proslulá Rose z filmu Titanic.

Kate je tak jednou z mnoha slavných, kteří šíří informace o vegetariánství a veganství. Mezi zahraničními celebritami se totiž objevuje tento životní styl stále častěji.

Veganství mezi celebritami

Například herec Woody Harrelson je už veganem dlouhou dobu a dietu si nemůže vynachválit. O dietě založené na rostlinné stravě promlouvají herci, modelky, jako například Chrissy Teigen, ale i zpěvačky, včetně Beyoncé.

Na twitteru se před nějakou dobou vyjádřil i Gordon Ramsay, nejslavnější britský šéfkuchař, který byl v minulosti zásadně proti veganům, že by tomu mohl dát šanci. Dokonce Leonardo DiCaprio, který si s Kate v Titanicu zahrál hlavní roli, je oddaným zástupcem veganů. Používá ho jako způsob boje proti klimatickým změnám.

Celebrity takhle vědomě, i nevědomě pomáhají šířit myšlenku veganství mezi obyčejnými lidmi, a veganů tak ve světě razantně přibývá. Zrovna ve Velké Británii se množství lidí hlásících se k veganství během pěti let – mezi roky 2014 a 2019 – zčtyřnásobilo. V roce 2019 bylo ve Velké Británii přibližně 720 000 veganů, což je víc než jedno procento z veškeré populace.

Zdravý životní styl Kate Winsletové

Herečce se její vegetariánství, ale i celkový zdravý životní styl odvděčuje krásným tělem, které by jí ve 47 letech mohl kdekdo závidět. Ačkoliv se sama v mnoha rozhovorech vyjádřila, že každé tělo je podle ní svým způsobem nádherné, nejdůležitější je, jak se člověk cítí. A rozhodně je proti plastickým operacím za účelem krásy.

Fit se udržuje jógou, na kterou chodí několikrát týdně, a miluje dlouhé procházky s jejich psem. Stále dodržuje zdravou dietu, hledí si toho, aby měla dostatek spánku, a každý den odstartuje ráno hrnkem teplého čaje a smoothie.

Zdroje: Live kindly, IWM BUZZ, Mercy for animals, the VOU

Autor: Denisa Weisová

Přidat na Seznam.cz