Překvapivé využití olivového oleje ve vaší beauty rutině. Použijte jej při péči o pleť i vlasy

Zdroj: Shutterstock

Olivový olej jsme se naučili používat v kuchyni. V mnoha domácnostech již olivový olej nahradil běžnou klasiku v podobě slunečnicového oleje. Olivový olej a jeho využití se ale nemusí omezovat pouze na kuchyni.

Kde jinde by se dal olivový olej skvěle využít? Například v kosmetice. Napadlo by vás zahrnout olivový olej do vaší beauty rutiny? Pokud ne, v dnešním článku vás to naučíme.

Co je olivový olej?

Mnoho z nás jej má doma, běžně ho používá. Co je olivový olej vlastně zač? „Olivový olej je tekutý tuk nebo přírodní olej získaný lisováním celých oliv,“ vysvětluje web bbcgoodfood.com.

Olivy mají specifickou chuť a zajímavostí je, že se chuť může lišit v závislosti na zemi původu – chuť tak může být velmi jemná, či naopak výrazně hořká.

Není olej jako olej

Olivový olej se liší i kvalitou. Kvalitu udává způsob výroby a zpracování. Nerafinované oleje jsou čisté a neupravené, což znamená, že v procesu extrakce nebylo použito žádné teplo ani chemikálie. Vzniká tak čistší olej se silnější chutí.

Rafinované oleje byly ošetřeny tak, aby odstranily všechny nedostatky, a jsou obvykle světlejší barvy a jemnější chuti.

Jak olivový olej využít v beauty rutině?

Možná by vás to nenapadlo, ale olivový olej skutečně můžete využít při péči o krásu, vlasy i pleť. Věděli jste, že se olivový olej používá například jako ošetření vlasů již od starověkých egyptských dob?

Pokud ho smícháte s trochou krupicového cukru, můžete tuhle kombinaci použít pro jemný peeling rtů. Množství odhadněte podle sebe.

Krém na holení i pomoc na popraskané paty

Využití olivového oleje mimo kuchyni je opravdu pestré. Web allure.com například radí využít ho jako krém na holení. Stačí před holením nohy potřít olivovým olejem – pořád lepší nežli použít třeba tuhé mýdlo, nebo si nohy holit „nasucho“.

Trápí vás popraskané paty? I tady pomůže olivový olej. Naneste na ně olivový olej, lehce vmasírujte, poté nohy strčte do bavlněných ponožek a nechte olej působit ideálně přes noc.

Na roztřepené konečky i proti vypadávání vlasů

„Pravidelné nanášení oleje na vlasy vyplňuje mezery mezi poškozenými buňkami vlasové kutikuly, což zabraňuje vlasům absorbovat drsné látky, které mohou vést k většímu poškození,“ informuje web oliveoil.com.

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, jistou pomoc může nabídnout i olivový olej. Malé množství pravidelně vmasírujte do pokožky hlavy.

Zdroj: bbcgoodfood.com, allure.com, oliveoil.com, healthline.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz