Pomocník jménem alobal toho umí víc, než byste čekali. Přidejte jej do myčky na nádobí

Alobal
Zdroj: Lorena Fernandez / Shutterstock.com

Pro mnohé slouží alobal jen k zabalení jídla či například k vaření. Tento zázračný pomocník však v domácnosti dokáže více, než byste si zprvu mohli myslet.

Stříbrný všeuměl

Jak už jsme zmínili, v kuchyni jej používá skoro každý. Ale napadlo vás, že z něj lze vytvořit třeba zarážku? Nebo formičku?

Příkladem situace, ve které lze alobal použít, je uchování banánu. Hnědé fleky vypadají nevábně, a tak hospodyňky neustále řeší, jak jim zamezit. Stačí kousek alobalu, kterým zabalíte stopky banánů. Zpomalíte tak jejich zrání a oddálíte tvorbu fleků.

Máte doma nůžky, které už nestřihají tak jako dříve? Neutrácejte peníze za brusky, nebo dokonce za profesionální broušení. Přeložte alobal tak, aby vzniklo šest vrstev, a potom ho jednoduše rozstřihněte nůžkami, které potřebujete nabrousit.

V neposlední řadě funguje alobal jako izolant a můžete jej využít k zateplení místnosti. Nad topení nalepte hliníkovou fólii. Díky tomu nebude docházet k vyhřívání zdi nad topením, ale teplo se bude odrážet do místnosti.

Podívejte se například na následující video, v němž některé z tipů uvidíte přímo „v akci“.

@aestheticallyinhome

Follow for more ❤️ #kitchenhacks #cleantok #cleaning #cleaninghacks #ecofriendly #cleaningtipsandhacks #tipsandtricks #kitchenhack #kitchencleaninghacks ♬ Sunroof – Nicky Youre & dazy

Pomáhá i k čisté domácnosti

Samostatnou kapitolou je pak využití alobalu například v myčce. Rezavé flíčky na příborech vypadají nevábně a vy se jich neustále neúspěšně snažíte zbavit? Přidejte do myčky kuličku alobalu a flíčky z příborů jako zázrakem zmizí.

V myčce dojde k oxidačnímu procesu, který je podobný tomu při leštění stříbra. Kulička alobalu bude samozřejmě působit i na ostatní nádobí, nejen na příbory.

Pokud nemáte doma myčku, vložte kuličku alobalu do teplé vody společně s jedlou sodou a namočte příbory. Výsledek bude stejný jako v myčce.

Jistě už se vám někdy stalo, že se vám něco připálilo, a ať jste se snažili sebevíc, nechtělo to z té pánve pustit. A zkusili jste alobal? Ne? Tak to je velká chyba! Alobal totiž velmi efektivně uvolní spáleniny, a pánvička je tak opět jako nová.

Alobal pomáhá i při praní. Stačí k prádlu přidat pár kuliček alobalu, a prádlo se tak lépe zbaví nečistot. Vyprané prádlo bude navíc bez žmolků.

Zdroj: Pro ženy, iReceptář, Tik Tok

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz