Král džungle: Herec dodržoval natolik drastický jídelníček, že zapomněl PIN ke kartě

Zdroj: Profimedia

Velryba je film z roku 2022, který se točí okolo morbidně obézního učitele angličtiny Charlieho. Toho si ve snímku zahrál Brendan Fraser. Po jeho výkonu se vyrojilo mnoho dotazů ohledně toho, kolik kilogramů jeho filmové váhy bylo skutečně jeho, a kolik naopak bylo uměle vytvořeno.

Všem divákům bylo od začátku jasné, že herec měl na sobě nějaký kostým a jeho obličej byl hodně upraven make-upem. Jak to ale bylo ve skutečnosti? Musel kvůli roli Brendan přibrat?

Všechno bylo jen o kostýmu

Podle serveru Sportskeeda nemusel kvůli své roli herec přibrat ani kilo. To ale neznamená, že to měl snadné. Kostým, který pro něho byl vytvořen, totiž vážil v některých scénách i přes 130 kilogramů.

Kromě těla měl Brendan výrazně upravenou tvář a krk. Natáčení pro něho tak rozhodně nebylo ničím snadným.

Král džungle: Herec dodržoval natolik drastický jídelníček, že zapomněl PIN ke kartě
Zdroj: Profimedia

Kvůli Králi džungle musel naopak zhubnout

Film Král džungle je už snímkem starším, mnoho lidí ale herce právě díky němu poznává. Ve snímku z roku 1997 si zahrál hlavní roli, aby ji získal, musel ale tehdy výrazně zhubnout a dodržovat tvrdý režim.

Podle svých vlastních slov tehdy Brendan ze všeho nejvíce postrádal sacharidy, které musel z jídelníčku téměř úplně vynechat, uvádí Insider.

„Jednou jsem se po natáčecím dni zastavil u bankomatu, abych si vybral peníze. Byl jsem tak vyhladovělý, že jsem si ani nemohl vzpomenout na PIN,“ vypráví v jedné z historek herec se smíchem.

Doplňuje ale, že kromě změny jídelníčku, ve kterém musel najednou zcela vynechávat cukry, se na roli fyzicky nijak nepřipravoval. Rozhodně to nebylo tak, že by trávil hodiny práce v posilovně. I bez toho mu role vynesla slušnou slávu.

Zdroj: Sportskeeda, Screenrant, The Things, New York Post, Rolling Stone, Insider

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz