Isabelle Caro: Modelka, která světu ukázala anorexii. Billboardy s ní byly v některých zemích zakázány

Zdroj: Profimedia

Francouzská modelka Isabelle Caro zemřela ve svých 28 letech. Důvodem byla anorexie, před kterou ale přitom sama varovala svět. Její kampaň byla svého času velmi proslulá a ve Francii nebyl nikdo, kdo by neznal její jméno.

Anorexií trpěla už od svých 13 let. Ona sama za příčinu považovala silně traumatizující dětství. Isabelle vyrůstala bez otce. V dětství neměla moc přátel a trávila většinu času osamocená, uvádí Psychology Today.

Matka měla strach, že jí dcera vyroste

Caro se v několika rozhovorech zmínila o tom, že za její problémy může matka. Ta se podle všeho bála, že její dcera příliš rychle vyroste. Stále ji proto vážila a přeměřovala. To po čase přerostlo u dívky v psychický problém.

V roce 2006 Isabelle zkolabovala. Její mladé tělo nevydrželo hladovění. A tehdy jí bylo řečeno, že trpí anorexií. Dívka se rozhodla, že se sebou něco musí udělat, věděla ale, že to nikdy nebude snadné.

Ukázala světu pravdu

V roce 2007 se Isabelle rozhodla, že svět bude před anorexií varovat. Že lidem ukáže, jak nebezpečná nemoc je. Proto přijala nabídku pózovat v reklamě zaměřené proti anorexii.

Isabelle na plakátech a billboardech vyděsila mnohé. Její tělo kost a kůže se stalo něčím, co mnohé před nemocí varovalo, v některých zemích byla dokonce reklama podle Daily Mail zakázána, protože děsila příliš.

V roce 2010 se objevila informace o tom, že modelka svůj boj s anorexií prohrála a ve věku 28 let zemřela.

Rodina sice nikdy oficiální příčinu smrti nesdělila, je ale velmi pravděpodobné, že šlo právě o problém, se kterým se žena tak dlouho potýkala.

Zdroj: New York Times, Independent, Daily Mail, Psychology Today

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz