Tipy, s čím si dát zdravé cuketové nudle. Vychutnáte si i ty ze sladkých brambor

Zdroj: Shutterstock

Spiralizér je něco, co by nemělo chybět v žádné kuchyni. Jde o malý nástroj, pomocí kterého můžete nakrájet nejrůznější zeleninu na tenké a velmi dlouhé nudličky. Využít se dá prakticky na kteroukoli potravinu, která vás napadne.

Pomocí spiralizéru si připravíte okurky, cibuli, mrkev, papriky, ale klidně také brambory na proužky, které pak na talíři skvěle vypadají. Takto nakrájená zelenina se hodí například na obložené stoly nebo do salátů.

Dietní recepty z cukety

Spiralizér neslouží pouze k přípravě oblohy. Samozřejmě zajímavě zakroucené kousky paprik a okurek vypadají skvěle vedle řízku s bramborovým salátem, s pomocí tohoto nástroje ale můžete také vytvořit řadu skutečně dietních jídel.

Vyzkoušejte například cuketové nudle, které najdou využití v mnoha receptech. Vytvořte díky spiralizéru z cukety nudle, které potom společně s těstovinami osmažíte na pánvi, přidáte k nim krevety a trochu ústřicové omáčky a vytvoříte tak dokonalé a zdravé jídlo.

Další možností je zkombinovat cuketové nudle s česnekovým pestem, přidat trochu limetkové šťávy a pár kousků kuřecího masa a opět si vychutnáte požitek z netradičního a velmi lehkého receptu.

Dietní recepty ze sladkých brambor

Spiralizér si snadno poradí i s tvrdými druhy zeleniny. Napadlo vás někdy vyzkoušet například sladké brambory? Nudle z nich jednoduše dejte vařit do osolené vody.

Potom je smíchejte s praženými lískovými oříšky, přidejte trochu petržele, česneku a mletého zázvoru a máte hotovo. Toto jídlo je skutečně netradiční, garantujeme vám ale, že si ho po prvním soustu oblíbíte.

Nudle ze sladkých brambor samozřejmě můžete také využít ve sladkých receptech. Smíchejte je s mandlemi a medem a dopřejte si jídlo, které je nejen zdravé, ale zároveň potěší vaše chuťové pohárky.

Spiralizér má v kuchyni mnoho využití. Stejně jako nudle cuketové nebo bramborové, se dají udělat i nudle z mrkve, cibule, okurky a další zeleniny. Fantazii se meze nekladou a receptů je v podstatě nepřeberné množství.

Zdroj: Down Shiftology, Boulder Lacavore, Communikait

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz