Jitka Boho chce pomalu odvykat syna kojení. Alespoň tomu nočnímu

Zdroj: Nextfoto

Jitka Boho se stala maminkou syna Tadeáše teprve loni v květnu. Přesto nyní přemýšlí, že by omezila kojení. Sociální sítě plní modelka informacemi o výchově svého chlapce a zmínila se právě i o tom, že minimálně v noci by chtěla chlapce kojení odnaučit.

Kojení přináší matkám i dítěti mnoho benefitů a mnozí lékaři se shodují na tom, že někdy je lepší kojit déle, klidně i do dvou nebo tří let dítěte, uvádí Cleveland Clinic.

„Kojení snižuje celoživotní riziko srdečních chorob a cukrovky 2. typu. Každý měsíc kojení navíc také snižuje riziko několika různých typů rakoviny, včetně rakoviny prsu, vaječníků a dělohy,“ říká profesor Peter Hartmann ze západoaustralské univerzity.

Je to krásné, ale…

Jitka Boho si uvědomuje, že je kojení prospěšné. A také je jí jasné, že nemůže přestat chlapce kojit ze dne na den. Přemýšlí ale o omezení.

„Je to krásný, ale… postupně už bych chtěla přes den kojení malinko omezit, třeba jen na ráno–poledne–večer,“ citoval už v květnu její slova server Blesk.

Teď se na instagramu svěřila, že stále kojí i v noci, pokouší se ale svého chlapce odvykat. „Snažím se trochu omezit noční kojení (které bylo vlastně co 2 hodiny, možná častěji), nikam nespěchám a věřím, že postupně to zvládneme,“ napsala.

Rady maminek

Pod příspěvkem se Jitka setkala s mnoha pozitivními reakcemi a také radami maminek, podle kterých postupné omezování kojení rozhodně dopomůže k tomu, aby chlapec v klidu v noci spal.

„Jitu, mám stejně starého syna a kojila jsem co hodinu, někdy i půl hodinu v noci. Pomohlo přestat kojit, samozřejmě každý to může mít jinak. U nás to zabralo. A malý spí celou noc, případně se jen chce pomazlit,“ píše uživatelka Klárka.

Jak se nakonec modelce zadaří, o tom se jistě fanouškům brzy na sociální síti svěří. I když má totiž očividně s chlapečkem plné ruce práce, na fanoušky nezapomíná a pravidelně je informuje o tom, co je u ní a u synka nového.

Zdroj: Instagram, Blesk, Novinky, Cleveland Clinic

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz