Jenna Dewan se stala vegankou kvůli traumatu z dětství. Nyní dodržuje stravování 80:20

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock

Jenna Dewan je hvězda oblíbeného tanečního snímku Let’s Dance, ve kterém si zahrála po boku miláčka žen Channinga Tatuma. Krásná americká herečka a tanečnice se objevila i v některých seriálech.

Jenna je další z celebrit, které se rozhodly pro veganskou stravu. Na rozdíl od mnohých, kteří se na veganskou cestu vydali až v dospělosti, se Jenna stala vegankou už jako dítě. Co ji k tomu vedlo?

Hrůzný zážitek z dětství

Když bylo Jenně teprve deset let, viděla v televizi hrůzný pořad o jatkách. Pokud jste někdy něco takového zhlédli, pak jistě víte, že to není kdovíjak příjemný pohled.

Pro tehdy desetiletou malou holku byl pohled na fungování jatek natolik děsivý, že se snímky v televizi stala doslova paralyzovanou.

„Jen si pamatuji, jak jsem byla unesena, naprosto traumatizovaná. A druhý den jsem prohlásila, že už nikdy nejím maso,“ píše o Jenně mercyforanimals.org.

Veganství považuje za správné

Podle sympatické herečky a talentované tanečnice je veganství skvělé nejen pro osobní zdraví a životní prostředí, ale také snižuje utrpení zvířat.

Jenna s oblibou tvrdí, že každý je na cestě, a zatímco se někteří rozhodnou pro veganství, je důležité si uvědomit, že i omezení masa v jednom jídle týdně zlepšuje svět.

K veganství přesvědčila i svého muže

Jenna a Channing už netvoří manželský pár. Před pár lety totiž oznámili svůj rozvod a mnoho fanouškům tím zasadili ránu do srdce.

Ještě v době, kdy byli manželé, přesvědčila Jenna i svého muže, aby se vydal na veganskou cestu. Dle jejích slov to nebylo snadné.

„Ten chlap nemá rád zeleninu, takže to bylo hodně těžké,“ píše womenshealthmag.com. Jenna jej podporovala a za každý krůček vpřed na něho byla pyšná.

Co ráda jí?

Jenna miluje středomořské a mexické jídlo. Její jídelníček zahrnuje spoustu tahini, tabbouleh, různé druhy salátů a hromadu hummusu.

Při pohledu na Jennu není pochyb o tom, že je stále v dobré kondici. Jak to dělá? Dodržuje stravování 80:20.

Její strava se tak skládá z 80 procent zdravých veganských potravin, zbylých 20 procent si pak nechává na dobroty a oblíbené lahůdky.

Když má chuť vybočit a trochu s jídlem zazlobit, dopřeje si hromadu chipsů a pořádnou dávku salsy. Miluje také hranolky.

Zdroj: mercyforanimals.org, womenshealthmag.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz