Lamači dívčích srdcí Zacu Efronovi veganství změnilo život. Pochvaluje si ho z mnoha důvodů

Zdroj: DFree / Shutterstock

Možná i vám už před lety učaroval jako Troy Bolton v sérii několikadílného muzikálu ze střední. V High School Musical si zahrál po boku Vanessy Hudgens, Ashley Tisdale nebo Corbina Bleu. Vidět jsme ho pak mohli i v dalších filmech, například v komedii Sousedi nebo Pobřežní hlídka.

Zac Efron si získal fanynky po celém světě. Herec zraje jako víno a dokáže oslovovat nejen svým vzhledem, ale také talentem ve filmech. Rád sdílí informace o svém životě, proto se přiznal i k tomu, že se rozhodl stravovat vegansky.

Přechod na veganskou stravu ho změnil

Zac Efron přiznal, že začlenění veganské stravy do jeho každodenního života ho úplně změnilo. Na filmovém plátně se začal objevovat již jako dítě, což by mu kdekdo mohl závidět.

Jenže vyrůstání v centru pozornosti si nakonec začínalo vybírat svou daň. Nejen nedostatek energie, ale i celková nespokojenost a problémy se zdravím – to všechno mnoho vytížených herců zná velmi dobře.

Možná i to byl důvod, proč se Zac rozhodl změnit své stravování. Přešel na čistou stravu bez masa a mléčných výrobků.

Hodně si od toho sliboval a nemálo za to také dostal. Ukázalo se, že přechod na veganskou stravu ho změnil a výrazně prospěl jeho životnímu stylu.

Funguje úplně jinak

Přechod na veganskou stravu byl v životě sympatického herce velkým krokem, do té doby totiž zdravé stravě příliš nedal. Sice hodně dřel, aby si udržel postavu plnou svalů, ale když šlo o skladbu jídelníčku, určitě by se tím nechlubil.

Jenže pak nastala změna. „Experimentoval jsem s čistě veganským stravováním. To úplně změnilo způsob, jakým moje tělo funguje,“ cituje Zacova slova onegreenplanet.org.

Zmínil se také o tom, že začal mnohem lépe spát. Najednou cítil příval energie, s jejímž nedostatkem roky bojoval.

Začal se zajímat o své zdraví

Ukázalo se, že Zac dospěl. Často jsme ho mohli vidět na večírcích a je pravdou, že si mladistvá léta bujaře užíval. Nyní už to ale všechno vidí jinak.

Netají se tím, že se o své tělo lépe stará ve snaze zůstat co nejdéle zdravý a silný. „Chci umět to, čeho jsem schopen teď, i když mi bude 50, 60, 70 let – jako můj pradědeček,“ píše o výroku herce livekindly.co.

Zac Efron je tak další celebrita, která ze zdravotních důvodů přešla na veganskou stravu. Například rapová umělkyně Remy Ma přiznala, že dodržuje bezmasou dietu. O veganské stravě již pár let dozadu promluvil také bývalý frontman Black Eyed Peas, Will.i.am.

Zdroj: onegreenplanet.org, livekindly.co
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz