Japonská terapie vodou: Udrží vaše tělo zdravé a pomůže vám i s hubnutím

Zdroj: Shutterstock

Člověk by měl zvláště v teplém počasí vypít velké množství tekutin, ideálně čisté vody. To je všeobecně známá informace, Japonci ale pijí vodu často před jídlem i po něm. Má jim to zaručit nejen úspěch při dietách, ale také zdravý život. Jak přesně tento zvyk funguje?

Odborníci podle serveru Health Shots doporučují denně vypít 8 až 10 sklenic čisté vody. To se ale někdy snadno řekne a jen velmi těžce udělá.

Posvátný rituál

Aby člověk správně nastartoval metabolismus, měl by ráno vypít sklenici vody s citronovou nebo limetkovou šťávou a medem. Japonci tento zvyk ve skutečnosti považují za posvátný rituál a mnoho z nich se jím řídí.

A to je jen začátek všeho. Takzvaná japonská terapie vodou má pomoci člověku vyplavit z těla toxiny a pomoci mu k lepšímu zdraví jak fyzickému, tak také psychickému.

A podle vědců skutečně tento způsob prevence může fungovat. Voda totiž čistí střeva a zlepšuje trávicí systém. Vypití sklenky vody hned ráno po probuzení je považováno za nejúčinnější.

Zbaví tělo nemocí a pomůže při hubnutí

Při dodržování terapie vodou byste měli pít jednu skleničku vody před každým jídlem a jednu po něm. Díky tomu se vám bezpečně podaří dostat do těla zmíněných 8 až 10 sklenic vody podle toho, kolik jídel denně jíte.

Nejenže voda z vašeho těla vyplaví toxiny, budete mít také daleko dříve pocit sytosti, sníte méně jídla a hubnutí vám půjde téměř samo, uvádí Nutrisense.

Voda by vždy měla být pokojové teploty. Pití té studené totiž způsobuje tuhnutí tuků a olejů ve vašem trávicím traktu. To zase narušuje trávení a způsobuje řadu onemocnění.

Healthline ale uvádí, že existuje riziko přehydratace. To nastává ve chvíli, kdy vypijete příliš vody v krátkém časovém úseku a v těle vám poté chybí soli a další důležité látky. K tomu ale u člověka se zdravými ledvinami dochází prakticky v nulovém počtu případů.

Zdroj: Healthline, Nutrisense, Health Shots, Food NDTV

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz