Jana Plodková na sobě dře už odmala. V kondici se udržuje pohybem a prací na zahrádce

Zdroj: Nextfoto

Jana Plodková připouští, že na sobě přibývající roky pociťuje. Je jí 42 let a je ve skvělé kondici, musí si ale na sebe prý dávat mnohem větší pozor než před lety, kdy s herectvím začínala. Hodně jí prý pomáhá to, že má blízko k přírodě.

„Pokud trávím den tím, že mám samé dramatické scény, tak si to tělo zapamatuje a neřekne si, že je to jen hra. Takže mu musím potom pomoct dát se do klidu,“ vysvětluje herečka pro Reflex.

Dodává, že nejčastěji ztracenou rovnováhu hledá právě v přírodě. Jana má chalupu, na které velmi ráda tráví čas. A práce na zahrádce je prý něco, co ji dokáže dostat po náročném pracovním dni opět do pohody.

Dřela na sobě už odmala

Jana vypadá skvěle. Je to především tím, že už odmalička měla kromě přírody blízko také ke sportu. Dříve prý hodně hrávala tenis a chodila tancovat. V roce 2016 se dokonce účastnila soutěže StarDance, připomíná web Kondice.

Dokonalou postavu zkrátka herečka nemá zadarmo. Kvůli natáčení nové komedie Ostrov, kde se ukazuje v plavkách, na sobě nedávno hodně dřela.

„Mému tělu jsme se s trenérem opravdu věnovali, takže jsem s tím obnažováním byla v pohodě. I když by to samozřejmě mohlo být ještě lepší, ale na to už nebyl čas,“ uvedla.

Žádné diety nedrží

Herečka se jen máločeho dokáže ve svém jídelníčku vzdát. To, co jí chutná, to si jednoduše dá. Nabrané kalorie pak shazuje raději cvičením.

„Pokud šla kila nahoru, začala jsem víc cvičit a méně jíst sladké. A tím se to srovnalo,“ říká. Doplňuje, že obvykle to bylo spíše víc o tom pohybu než o nějakém odpírání dobrého jídla.

A jakým pohybem se udržuje Jana v kondici nejvíce? „Kosení trávy, sázení květin nebo jen chození po lese. Co se zrovna namane. Teď jsou vedra, takže jsme každý den zalévali. Ale já to mám strašně ráda, protože mě fyzická činnost hezky unaví a v klidu pak spím,“ prozradila pro Lifee.

Zdroj: Kondice, Elle, Reflex, Lifee

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz