Jak se zbavit pupínků: Vyzkoušejte ingredience, které máte v kuchyni

Zdroj: Shutterstock

Nevzhledné pupínky nejsou nepřítelem jen v pubertě, kdy s námi hormony cloumají ze strany na stranu. Potrápit mohou také v dospělosti a mnoho žen o tom ví své. Možná mezi ně patříte i vy.

Zpravidla jako první sáhneme po kosmetice. Dneska už si můžeme vybírat a existuje tolik pomocníků, se kterými lze během mrknutí oka pupínky zamaskovat. Nejde to ale i jinak?

Ach ty pupínky. Proč je zase máte?

Určitě vás tahle otázka někdy napadla. Podíváte se do zrcadla a už tam zase je. Na čele, na bradě nebo možná přímo pod okem.

Pupínky se mohou objevit z vícero důvodů. „Ve většině případů se pupínky obvykle vyskytují, když jsou kožní póry zablokovány odumřelými kožními buňkami, špínou a mastnotou,“ vysvětluje netmeds.com.

Kromě nadměrné produkce oleje, chemických produktů, znečištění životního prostředí, nezdravých diet může za pupínky stát také nevhodná strava.

Přírodní pomoc z kuchyně

Pomoc proti pupínkům nemusíte hledat v lékárně nebo v drogerii. Najdete ji totiž i u vás doma v kuchyni, kde se skrývá hned několik užitečných produktů.

Jednou z těchto surovin je na první pohled obyčejný citron. Kyselina v citronové šťávě má mírné adstringentní vlastnosti.

Kyselina citronová v citronu působí jako antiseptikum. Citronová šťáva pomáhá snižovat počet bakterií na kůži a dále vám pomáhá zbavit se pupínků.

Rajčata

„Rajčata jsou bohatá na lykopen, což je enzym, který uvolňuje nejsvrchnější odumřelou vrstvu pokožky,“ popisuje food.ndtv.com.

Mimo jiné je to také zelenina nadupaná antioxidanty, které pomáhají obnovit přirozenou vlhkost pokožky tím, že ji zbavují volných radikálů.

Med

O medu se často říká, že je to tekuté zlato. Je o něm známo, že má antiseptické účinky, díky kterým pomáhá předcházet množení bakterií.

Mimo jiné má med také protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají předcházet zarudnutí a otoku, které jsou běžné u akné a pupínků.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je kouzelným řešením mnoha zdravotních problémů. Obecně se používá pro hubnutí, ale pomoci může také jinde.

Jablečný ocet vám například může pomoci v boji proti různým bakteriím a virům, které mohou za rozvoj akné. Stačí smíchat vodu a jednu třetinu jablečného octa a nanést na pokožku.

Jedlá soda

Jedlá soda je běžná surovina, kterou má doma asi úplně každý. Stojí jen pár korun a v domácnosti má několik využití – nejen v kuchyni.

Jedlá soda má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Existuje několik způsobů, jak použít jedlou sodu na pokožku. Můžete ji smíchat s citronem nebo jogurtem nebo dokonce jednoduše s vodou a nanést pastu na postižené místo.

Zdroj: netmeds.com, food.ndtv.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz