Alicia Silverstone hájí raw stravování. Kvůli stravě syna ji mnoho lidí odsoudilo

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock

Alicia Silverstone není jen známá herečka, ale také milující maminka a oddaná aktivistka v oblasti zdraví. Vede svůj vlastní blog o zdravém životním stylu a v roce 2011 dokonce vydala knihu nesoucí název The Kind Diet. V knize vypráví příběh své vlastní cesty k vědomějšímu způsobu stravování.

Není tajemstvím, že už před lety začala herečka dodržovat veganskou stravu. Jak už to tak bývá nejen u známých osobností, ale také u „obyčejných smrtelníků“, důvodem k přechodu na veganské stravování byla láska ke zvířatům.

Více než jen láska ke zvířatům

Poté, co se Silverstone dozvěděla více o tom, jak jsou zvířata chována pro jídlo, řekla, že jí to zlomilo srdce.

To podnítilo její zájem o veganství. Až později na své cestě však zjistila, že její výběr stravy má větší dopad na životní prostředí.

„Tato touha pomáhat zvířatům, planetě a žít zdravější život dala vzniknout hereččině blogu, na kterém je velmi aktivní,“ dodává brightly.eco.

Herečka radí, jak si usnadnit přechod na jiný styl stravování

Převzít zcela veganskou a raw stravu, kterou dodržuje Alicie Silverstone, nemusí být reálné pro každého. Rozhodně to není jednoduché a nejde to na lusknutí prstem.

Na svém blogu Alicie radí, jak si přechod usnadnit a dosáhnout cíle. Přechod na více rostlinnou stravu nemusí nutně znamenat vzdát se svých oblíbených jídel.

Podle herečky je klíčové najít pro svá oblíbená jídla alternativu z rostlinných zdrojů. Doporučuje nikam nespěchat, začít klidně jen s jedním veganským jídlem týdně a postupně navyšovat.

Vede k tomu i svého syna

Herečka se rozhodně netají tím, že ke stravě, kterou dodržuje ona sama, vede i svého syna. Často kvůli tomu ale čelí různým narážkám.

„Alicie Silverstone v minulosti čelila kritice za to, že krmila svého syna veganskou stravou,“ odhaluje self.com.

Proti tomu se ale milující matka ohradila prohlášením, že její syn miluje všechno, co mu připraví. Není o nic ochuzen.

Je rozumné nutit děti jíst vegansky?

Někteří lidé tvrdí, že děti, které jsou vychovány na veganské stravě, nedostanou dostatek živin, které potřebují, aby z nich vyrostli silní dospělí lidé. Jiní jsou naopak toho názoru, že to u dětí jednoduše podporuje zdravé stravování.

„Děti, které konzumují veganskou stravu, jsou obecně stejně zdravé, ne-li zdravější, než děti, které mají ‚normální‘ stravu,“ říká. Dr. Woods – dětská lékařka v Baltimore’s Mercy Medical Center pro self.com.

Zdroj: brightly.eco, self.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz