Zpěvačka Kesha popsala své temné období. Takto se poprala s anorexií

Zdroj: Jamie Lamor Thompson / Shutterstock

Americká zpěvačka a skladatelka Kesha, vlastním jménem Kesha Rose Sebert, má na svém kontě nejen několik singlů, z nichž se staly hity, ale také nálepku, že si prošla poruchou příjmu potravy.

Kesha ani zdaleka není jediná pěvecká hvězda, která si prošla tímto zdravotním problémem. O své temné minulosti s anorexií se nebála promluvit nahlas.

Jak to celé začalo?

Hudební průmysl nastavil nerealistická očekávání ohledně toho, jak má tělo vypadat, a Kesha kvůli tomu začala být ke svému tělu přehnaně kritická.

Podlehla přesvědčení, že si její kariéra žádá, aby měla dokonalou postavu. Aby byla hubená a vypadala dobře.

To byl začátek trnité cesty, ve které začala tajně odmítat jídlo, navzdory tomu, že svůj problém zpočátku tajila před okolím i celým světem.

Byla paranoidní

Díky představě, že si jako zpěvačka nemůže dovolit jediné kilo tuku navíc, se Kesha velmi rychle stala paranoidní.

„Měla jsem pocit, že lidé neustále číhají a snaží se mě vyfotit s úmyslem umístit fotky na internet nebo vytisknout v časopisech a ukázat, jak strašně vypadám,“ píše o pocitech zpěvačky rollingstone.com.

Začala se bát ukazovat na veřejnosti. Zašlo to dokonce tak daleko, že svého času odmítala prohlížet internet, jestli ji některý z papparazzi náhodou nevyfotil, když vypadala příšerně.

Kázala vodu, pila víno

Kesha má na svém kontě písničky We R Who We R a Warrior, ve kterých své fanoušky nabádá k tomu, aby se měli rádi.

Netají se tím, že se cítila hrozně a měla vůči svým fanouškům výčitky. Kázala vodu a sama pila víno. Chtěla po nich, aby se brali tací, jací jsou a sama to nedokázala.

Dospěla do nejtemnějšího bodu

I když se snažila své tajemství dobře maskovat a nějaký čas se jí to dařilo, nakonec Kesha klesla až na samotné dno. Tehdy si uvědomila, že potřebuje pomoc.

„Pamatuji si, že jsem se jen třásla, protože jsem byl tak unavená, tak úzkostná a byla jsem prostě naštvaná, že jsem se do toho dostala,“ cituje zpěvaččina slova eonline.com.

První člověk, kterému se s problémem svěřila, byla její maminka. Té řekla, že potřebuje pomoc a následně nastoupila na léčení.

Až šest měsíců poté, co nastoupila do léčebny s poruchou příjmu potravy, šla s odhalením svého temného tajemství na veřejnost a před své fanoušky.

Zdroj: rollingstone.com, eonline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz