Tmavých kruhů pod očima se můžete zbavit nejen kosmetikou, ale také správnou stravou

Zdroj: Shutterstock

Tmavé kruhy pod očima vyvolávají dojem, že jsme toho příliš mnoho nenaspali, nebo máme hodně starostí. Ženy se za ně stydí a často se je snaží maskovat vhodnými líčidly. Ne vždy se jim ale povede tmavé kruhy schovat.

Kůže v oblasti očí je nejjemnější na celém těle. Proto se zde okamžitě projeví jakákoli abnormalita, když s naším tělem není něco v pořádku.

Proč vznikají tmavé kruhy pod očima?

Když jsme dehydratovaní, ztenčuje se a krevní cévy se stávají prominentními, vytvářejí tmavé kruhy, zatímco přebytečná tekutina může způsobit otoky.

Mezi přispívající faktory patří genetika, nedostatek spánku, stárnutí, kofein, alkohol a cukr. To všechno může způsobit, že máte pod očima tmavé skvrny.

Možná pro vás až do této chvíle bylo nejjednodušší sáhnout po korektoru nebo maskující tyčince. My ale víme, že i některé potraviny mohou proti tmavým kruhům pod očima účinně bojovat.

Vodní meloun

„Vodní meloun obsahuje až 92 % vody, je také nabitý antioxidanty podporujícími zdraví očí,“ popisuje hindustantimes.com.

V melounu najdete také betakaroten, lykopen, vláknina, vitamin B1, B6 a C, draslík, hořčík. Pomáhá tělu dodat hydrataci a pomáhá také proti kruhům pod očima. A navíc moc dobře chutná.

Salátová okurka

Málokoho asi překvapí, že se na náš seznam potravin pomáhajících proti tmavým kruhům pod očima dostala také salátová okurka.

Kolikrát jste viděli nějaký obrázek, na kterém si žena či dívka přikládá plátky okurky na oči? Tady máte vysvětlení, že to rozhodně není špatný nápad.

Okurka je skvělá v tom, že má vysoký obsah vody, která rehydratuje, obsahuje oxid křemičitý zvyšující množství kolagenu a také síru zpevňující pokožku.

Borůvky

Na první pohled nenápadné malé bobule, na které jste určitě jako malé děti chodili do lesa. Tehdy jich totiž rostla kvanta a všichni jsme je milovali.

„Borůvky jsou známé pro své přínosy pro zdraví očí a jsou hlavním zdrojem antioxidantů luteinu a antokyanů, které pomáhají chránit jemné krevní cévy a zlepšují prokrvení očí,“ vyzdvihuje drobné ovoce getthegloss.com.

Červená řepa

Někdo ji miluje, někdo jí nemůže přijít na chuť. Červená řepa ale každopádně patří mezi potraviny, které jsou přínosem pro oční okolí.

Obsahuje v sobě betalainy, folát, vitamin C i hořčík. Její typická barva pochází detoxikačních betalainových antioxidantů, které jsou užitečné pro zdraví očí.

Zdroj: hindustantimes.com, getthegloss.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz