Zbavte se tuku na spodní části břicha: Zařaďte do jídelníčku bílkoviny. Pomůže dieta i cvičení

Zdroj: Shutterstock

Spodní část břicha patří k těm nejproblematičtějším partiím těla. Zpravidla více trápí ženy než muže a jsou to právě ženy, které často přemýšlejí, jak se tuku uloženého dole na bříšku efektivně zbavit.

Každé tělo ukládá tuk trochu jinak. Je ale pravda, že spodní část břicha bývá nejčastějším terčem. Vliv na ukládání tuků má strava, genetika i životní styl.

Jak se zbavit tuku na spodní části břicha?

Nelze cíleně zhubnout jen na jedné partii těla. Nemůžete si usmyslet, že právě teď začnete redukovat zadek a za týden stehna.

Se spodní částí břicha se to má podobně. Pokud se chcete zbavit tuku na spodní části těla, musíte zhubnout celkově.

Pomůže vám k tomu kalorický deficit. „Musíte spálit více kalorií, než kolik přijmete,“ vysvětluje healthline.com.

Zamyslete se nad skladbou jídelníčku

Konzumace správných potravin může pomoci při hubnutí. Vyhněte se nebo omezte potraviny, které jsou vysoce zpracované a mají vysoký obsah rafinovaných cukrů.

Místo toho se zaměřte na přidání zdravých zdrojů bílkovin a vlákniny do vaší stravy. Základem vašeho jídelníčku by měly být zelenina a ovoce, libové maso a mléčné výrobky s nižším obsahem tuku.

Klíčové jsou při hubnutí bílkoviny. Ty najdete nejen v mase, ale také v mléčných produktech, vejcích a také v luštěninách.

Zvolte správné cvičení

Kdo chce hubnout, musí zařadit do svého denního programu také pohyb. Tady už lze cílit na konkrétní partii – v tomto případě na spodní část bříška.

Velmi účinným cvikem je tzv. plank, lidově nazývaný prkno. „Plank je jednoduché, ale účinné cvičení pro procvičení spodních břišních svalů,“ vysvětluje byrdie.com.

Vhodné jsou také sklapovačky nebo sedy lehy. I cvik přezdívaný jízda na kole cílí na svaly nacházející se ve spodní části bříška.

Vysoce intenzivní trénink

Jedním ze způsobů, jak se zaměřit na spodní část břišních svalů a podpořit redukci tuku, je věnovat se několikrát týdně vysoce intenzivnímu cvičení.

Klíčem je vytvořit si pro sebe intervaly, abyste během třiceti až čtyřiceti minutového tréninku několikrát zvýšili svou tepovou frekvenci.

Patříte-li k lidem, kteří si nemohou na cvičení vyhradit hodiny, ale máte vždy jen pár minut, bude pro vás jako stvořený HIIT trénink.

Jde o cvičení s vysokou intenzitou, které ale trvá jen pár minut. Cílem je spálit kalorie v krátkém čase, proto počítejte s tím, že si i během krátkého tréninku dáte pořádně do těla.

Zdroj: healthline.com, byrdie.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz