Horoskop: Na vlastní nebezpečí! Tito lidé se o jídlo nedělí, raději se držte dál

Zdroj: Shutterstock

Řada lidí si nejspíš pamatuje seriál Přátelé a jeden konkrétní díl, ve kterém Joey nedokázal na svém rande sdílet hranolky se svou partnerkou. Protože jídlo je posvátné a on se o něj jednoduše nedělí. V televizi to znělo jako vtip, lidé, kteří si jen tak nenechají sáhnout do talíře, ale opravdu existují.

Když jsou spolu dva lidé v páru, obvykle spolu sdílí všechno, a to někdy včetně jídla. Stejně tak to někdy funguje i v rodině. Je to přirozené, že když si dva lidé koupí odlišnou zmrzlinu, vzájemně od sebe ochutnají, nebo že si ve fast foodu dá dvojice jedny hranolky napůl.

Jenomže ačkoli se to zdá jako něco, co děláme všichni, je mezi námi překvapivě dost lidí, kteří by na podobnou věc nikdy nepřistoupili. Jídlo je pro ně vším a dělit se o něj nepřipadá v úvahu. A to ani v případě, že je o ochutnávku žádá partner, se kterým jsou jinak ochotni sdílet prakticky cokoli.

Chamtivý Býk nemá nikdy dost

U Býka je důvod toho, proč se s vámi o jídlo jen tak nerozdělí, poměrně jasný. Je chamtivý a bojí se, že nebude mít dost. Když mu tak hned po donesení jeho objednávky začnete ujídat, dokáže ho to pěkně vytočit. To, co vidí před sebou, ho přece má zasytit na nějaký ten čas.

Jenomže už v půlce jídla si často Býk uvědomí, že se přecenil. Porce v restauracích jsou obvykle větší, než se zdají být. Potom má ale jen další důvod se s vámi nerozdělit. Nechce totiž za žádnou cenu přiznat chybu. Navíc vám na začátku jasně řekl, že se o jídlo nedělí, nemůže tedy podle svého uvážení najednou změnit názor a udělat ze sebe hlupáka a chamtivce.

Panně je sdílení jídla proti srsti

O jídlo se nedělí ani Panny, ve většině případů to bývají především ženy. Jsou totiž v tomto ohledu poměrně přecitlivělé a jednoduše se jim nelíbí, když jim do talíře sahá někdo jiný. Ať už je to kdokoli. Stejně tak je jim nepříjemné rozdělit se třeba o pití, protože pít ze společné lahve je pro ně zkrátka nepřijatelné.

Jejich nechuť ke sdílení jídla se projevuje ale i u brambůrků, bonbonů, jednoduše všeho, co je jejich a vy byste na to měli sáhnout. Nemají ale problém vám část porce odsypat na vedlejší talíř, potom už totiž nemají pocit, že jim saháte do jejich jídla.

Váhy se nedělí obvykle z principu

Nejspíš každému se někdy stalo, že objednával jídlo a jeho drahá polovička „nic nechtěla“, aby mu potom mohla ujídat jeho jídlo. Váhy patří k těm lidem, kteří tuto troufalost trestají. Existují dva typy řešení: pokud partner nic nechce, objednají přesto něco navíc, protože ho dobře znají.

Nebo Váhy skutečně objednají pouze to, co snědí oni, jakmile se ale partner natáhne pro první sousto s tím, že jenom ochutná, otočí se k němu zády. A nenechají ho na lahodnou pizzu, kterou jim právě kurýr dovezl, už ani pohlédnout, natož si přičichnout, nebo snad dokonce ochutnat.

Zdroj: Quora, Pinkvilla, Times of India

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz