Horoskop: Na společenské akci je potkáte u sklenice vody. Tito jedinci se alkoholu spíše vyhýbají

Zdroj: Shutterstock

Říká se, že nejlepší historky začínají slovy o alkoholu. Někteří lidé by vás ale nejspíš rádi vyvedli z omylu. Ne každý holduje alkoholu. Někdo si dá rád skleničku vína týdně, ve společnosti ale nepije, protože nemůže, nebo nechce. Podle horoskopu k tomu mají sklony tři konkrétní znamení.

Ryby, Raci a Kozorohové jsou těmi, kteří se nejčastěji snaží bavit bez alkoholu. Někteří z nich dokazují, že to jde, jiní jsou pro většinu party odstrašujícím případem a ukázkou toho, jak by to vypadalo, kdyby pití došlo.

Samozřejmě se to netýká všech jedinců daných znamení, je ale velká pravděpodobnost, že se s abstinenty potkáte právě mezi nimi. Důvodů k tomu, aby byli ve velké společnosti zcela střízliví, mohou mít hned několik.

Ryby jsou až moc zodpovědné

Pokud je ve větší skupince lidí někdo, kdo dohlíží na to, aby se každý dostal bezpečně domů, jsou to Ryby. Tito lidé zůstávají střízliví a popíjí po celý večer colu, aby zajistili všem opilým kamarádům místo k přespání. Navíc jsou obvykle těmi, kdo dělají taxikáře, takže logicky pít ani nemohou.

Kromě klíčků od auta v kapse je ale k nepití zavazuje ještě něco. Ryby jsou zodpovědní lidé, kteří by si po zbytek života vyčítali, kdyby se na akci něco stalo. Nedokázali by se přenést přes to, že se bavili, zatímco někdo jiný byl v nebezpečí.

Raci se bojí odvázat

Raci jsou citliví lidé, kteří jsou skvělými společníky spíše do malé společnosti, kde mohou vyprávět své příběhy, svěřit se se svými problémy a vyslechnout si ostatní. Naopak ve větší skupince lidí jsou ale nudnými společníky, kteří občas pěkně kazí zábavu.

Celý večer vydrží sedět na suchu, odmítají pozvání na drinky a přemýšlí o tom, proč vůbec vyrazili ven. Bojí se, že pokud se opijí, budou vyprávět nesmysly, udělají něco, co jim není podobné. Raci zkrátka nechtějí ztratit sami sebe, a raději jsou tak za suchary.

Kozorohy trápí špatná zkušenost

Někdo se může opít, slíbit sám sobě, že si už nikdy alkohol nedá, a za týden zkušenost opakovat. To ale není případ Kozorohů. Ti si prošli zkušeností, která je od pití odradila. Možná se kvůli alkoholu dostali do nebezpečné situace, možná jim jen bylo pořádně špatně.

Každopádně od určité doby se alkoholu nechtějí ani dotknout. Naštěstí tito lidé nemají problém bavit se i bez alkoholu. Do společnosti opilých přátel zapadnou a nepotřebují k tomu nic víc než trochu coly nebo malinovky.

Zdroj: Pure wow, Thrillist, Astrogle

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz