Horoskop: Na pitný režim nezapomínejte. Jaký je váš ideální drink pro chladný podzim?

Zdroj: Shutterstock

V létě si člověk pitný režim hlídá, protože má žízeň prakticky neustále. Na podzim mají někteří lidé tendenci množství tekutin, které denně vypijí, ubírat. Dejte si pozor, aby se to netýkalo i vás. Každému znamení navíc hvězdy pro toto chladné období doporučují trochu jiný nápoj.

Venku řádí chřipkové období, dodržovat přísun vitamínů je proto velmi důležité. A ještě důležitější je pořádně pít, aby vás nezastihla migréna a další nepříjemné problémy spojené s chřipkou. Jenže na ledovou kávu už to venku úplně není.

Jaký je ten ideální drink pro vaše znamení? Který nápoj horoskop doporučuje konkrétně vám? Znamení by se dala na podzim rozdělit do tří kategorií. A právě podle nich byste měli zjistit, jaké pití je pro vás tím nejlepším. Patříte k věčně nemocným, k pohodářům, nebo k těm, co chvíli nepostojí na jednom místě?

Dbejte na svou imunitu

Panna, Váhy, Střelec a Vodnář jsou podle horoskopu znamení nejnáchylnější k nemocem. A to především během sychravého podzimu. I letos už vás určitě potrápila rýma. A není to poprvé ani naposledy. Proto je pro vás nejdůležitější přísun vitamínů.

Ačkoli je podzimní období na čerstvé ovoce méně štědré než léto, právě ovocné a zeleninové šťávy jsou pro vás ideální. Odšťavněte si třeba několik mrkví, pár jablek a pomeranč. Denně byste měli vypít minimálně tři sklenice ovocných nápojů.

Dopřejte si zasloužený odpočinek každý den

Pro některá znamení je podzim obdobím, kdy je nejlepší strávit večer pod dekou u filmu, ideálně se svíčkou zapálenou na okně. Jsou mezi nimi Býk, Rak, Štír a Kozoroh. K takové podzimní pohodě ale neodmyslitelně patří dobrý šálek teplého čaje.

Minimálně jednou denně si dopřejte odpočinek, dejte si alespoň na 20 minut nohy nahoru a vypijte si hrneček lahodného teplého nápoje. Den pro vás bude hned příjemnější a právě vám vnese takové posezení s dobrým pitím do života energii, kterou potřebujete.

Pijte minimálně dva a půl litru denně

Beran, Blíženci, Lev a Ryby jsou lidé, kteří se nikdy nezastaví. Je jedno, jestli venku prší, svítí slunce, nebo sněží. Každý den se věnují nějaké fyzické aktivitě. Možná chodíte pravidelně plavat, možná si rádi zaběháte v podzimní podvečer.

Při takové zátěži je ale potřeba dodržovat pitný režim stejně dobře jako v létě. Minimálně dva a půl litru vody denně byste tedy měli vypít. Ideálním nápojem jsou pro vás neperlivé vody, neslazené čaje a třeba i nějaký ten iontový nápoj.

Zdroj: RD, Eating well, Popsugar

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz