Homer Simpson jako vděčný strávník, kterým se ale raději neinspirujte

Zdroj: Profimedia

Simpsonovi jsou sice kreslený seriál, sledovat ho ale může každá generace. Trápení téhle žluté rodinky je často ukazováno na kontroverzních, nelogických a šílených situacích, je tedy jasné, že by si z chování hlavních hrdinů člověk asi příklad brát neměl.

A to platí, i co se jídla týče. Homer Simpson totiž na svou postavu příliš nedbá a v každém díle je viděn minimálně s jedním nezdravým jídlem v ruce. Naopak by jeho charakter měl být odstrašujícím případem.

Jak by to vypadalo, kdybychom se i my denně cpali tím, co do sebe hází Homer? Možná bychom si pochutnali, jedno je ale jasné: tahle jeho oblíbená jídla by vám rozhodně neprospěla. A my vám povíme, z jakých důvodů.

Pivo by nám mohlo zničit slinivku

Pivo je Homerův nejoblíbenější nápoj. A jako Češi víme, že se bez něj jednoduše žít nedá. Jenomže i když pivo po pořádném guláši chutná skvěle, nesmí se to s ním přehánět. Homer do sebe lije jeden půllitr za druhým a to už hraničí s alkoholismem.

Pokud to člověk přežene s alkoholem, zničí si játra, to je známá věc. Sice to platí především u tvrdého alkoholu, jenomže pokud budete pít několik piv denně v dlouhodobém časovém horizontu, nepomůže vám ani to, že se jinak alkoholu vyhýbáte.

Burgery vás dovedou k obezitě

Hned v několika epizodách se Homer doslova cpe hamburgery a libuje si, jak je tahle pochoutka vynikající. A je pravda, že skoro každý si jednou za čas rád dá nějaké to nezdravé jídlo z fast foodu. Jenomže právě ono „jednou za čas“ je důležitým pravidlem.

Hamburgery z bílého pečiva, tučného masa a kořeněných omáček jsou obvykle ve fast foodech doplněny o smažené hranolky. A to, že se v menu občas setkáme s listem salátu nebo kolečkem rajčete, určitě nepomůže.

Častá konzumace takového jídla vede logicky k obezitě. Lidé s obezitou jsou náchylní k mnoha různým nemocem. Podle webu cdg.gov se může jednat například o problémy s vysokým tlakem, cukrovku, různé typy rakoviny nebo mrtvici.

Přehnaně sladké donuty

Donuty jsou asi Homerovým úplně nejoblíbenějším jídlem. Na obrázcích je běžně zobrazován s touhle americkou koblihou, která má uprostřed díru. A to, že je kobliha děravá, neznamená, že je méně škodlivá.

Sladké smažené těsto ve spojení s přehnaně cukrovou polevou různých příchutí sice dokáže vykouzlit nejednomu z nás úsměv na tváři, opět bychom si ale při častější konzumaci donutů pohrávali s obezitou a později především s cukrovkou.

Když už pizzu, tak domácí

Pizza je v posledních letech u Čechů velmi oblíbené jídlo především při výběru pokrmů, které vám donášková služba může přivézt až ke dveřím. Jednou za čas si na ní rád pochutná každý.

Jenže často bývá příliš mastná a tučná, a pokud ještě zvolíte slaninu a sýr navíc, také tím neprospějete svojí postavě ani zdraví. Pokud už musíte jíst pizzu dvakrát do měsíce, co třeba přemýšlet nad tím, že si ji uděláte doma?

Homer Simpson možná je oblíbená postava, ale jeho jídelníček (a ani další návyky) rozhodně nejsou zrovna příkladné. Až příště budete se staršími dětmi nějakou epizodu sledovat, raději je upozorněte, že tímhle chlapíkem by se inspirovat rozhodně neměly.

Zdroj: foodandwine.com, therichest.com, liveabout.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz