Tom Hanks si musel odpustit mnohé, aby se stal Trosečníkem. I své oblíbené jídlo

Zdroj: Profimedia

Toma Hankse zná většina z nás jako hlavního hrdinu filmu Forrest Gump. Mnozí si ale vybavíme také o 6 let mladší film, který se dodnes pravidelně vysílá v televizi. A tím je snímek Trosečník, ve kterém si herec zahrál Chucka Nolanda, muže, který ztroskotal na pustém ostrově.

Některé scény z filmu si pamatujeme všichni. Nezapomenutelný herecký výkon skvělého umělce ale nebyl ničím snadným. Před svou rolí trosečníka si totiž Hanks musel projít složitou změnou stravy.

Není výjimkou, že musí někdo přibrat, nebo naopak zhubnout a nabrat svalovou hmotu, aby se mohl stát představitelem nějakého konkrétního charakteru. Jak vypadala dieta Toma Hankse před natáčením Trosečníka?

Musel se zbavit svého oblíbeného jídla

Jelikož na pustém ostrově zrovna příliš mnoho oblečení člověk nemá, bylo jasné, že bude Tom Hanks v mnoha scénách ukazovat divákům své mužné tělo. Proto bylo třeba na něm trochu zapracovat.

Tom před natáčením Trosečníka zhubl několik kilo, ale stálo ho to prý hodně síly. Především proto, že se musel vzdát veškerých svých oblíbených jídel. Málo se to totiž ví, ale Hanks je milovníkem fastfoodu a smažených pokrmů.

Podle jeho slov mu nevadilo do jídelníčku zařadit více zeleniny a ovoce, nikdy s tím problém neměl. Vadilo mu ale, že mají tahle jídla nahradit jeho milovaná smažená kuřecí stehýnka a sýry.

Ze všeho nejvíce mu ale podle jeho slov chyběly hranolky. Díky tomu, že se překonal a celou dobu ani jednou nepodváděl, se mu nakonec podařilo váhu změnit o 24 kilogramů. Roli si tak rozhodně zasloužil.

Dieta trvala celý rok a v rozhovoru pro Entertainment Weekly si Hanks na chybějící hranolky několikrát postěžoval. Nakonec byl rád, když si roli konečně odbyl a mohl si opět na svém oblíbeném jídle pochutnat.

Nedokázal si odpustit jednu věc

I když Hanks uzavřel s tvůrci snímku dohodu, ve které se jasně psalo, co smí, a co ne, ještě před jejím podepsáním ji několikrát pročetl a vyškrtl z ní jednu z podmínek. Nakonec díky jeho profesionalitě i tak režisér souhlasil.

„Nedokázal jsem přijmout, že bych měl fungovat bez kávy. Musel jsem se hodně bránit. A i potom, co jsem jasně řekl, že ji pít budu, a dodatek ze smlouvy zmizel, neustále se mě někdo ptal, zda bych ji neměl omezit,“ přiznal Hanks.

„Jenomže káva je něco, čeho jsem se zkrátka nedokázal vzdát. Nemohu si alespoň jednu denně odpustit, ideálně si dám i dvě nebo tři. Snažil jsem se ji omezit, ale tělo vědělo, co potřebuje,“ dodal.

Nakonec se ukázalo, že káva Hankse nijak neomezila. Podařilo se mu neuvěřitelné a během jednoho roku se vypracoval natolik, že nikdo nepochyboval o správnosti výběru pro tuto velkolepou roli.

Navíc po odvysílání se snímek okamžitě stal hitem, který kritici vynášeli až do nebes. A jelikož je i dnes, po dvaceti letech, tak slavný a oblíbený, je jasné, že se celá akce se změnou jídelníčku opravdu hodně vyplatila.

Zdroj: cheatsheet.com, mvorganizing.org, independent.co.uk
Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz