Co všechno denně jedla herečka Renée Zellweger, aby se doslova prokousala k roli Bridget Jonesové?

Zdroj: Everett Collection / Shutterstock.com

Dnes dvaapadesátiletá herečka Renée Zellweger si zahrála v řadě filmů, ale žádný z nich pravděpodobně nebyl tak úspěšný, jako Deník Bridget Jonesové z roku 2001. V něm si zahrála hlavní roli a film měl u diváků takový úspěch, že se režiséři rozhodli natočit pokračování.

Druhý díl vyšel v roce 2004 a později byl natočen ještě třetí díl s názvem Dítě Bridget Jonesové. Jenomže hlavní protagonistka filmu byla v prvním snímku oplácanější mladou ženou, kterou lidé milovali přesně takto.

Kdyby v dalším snímku byla Bridget Jonesová najednou o 15 kilogramů lehčí, asi by si toho fanoušci všimli. A protože šla Zellweger po skončení natáčení prvního dílu do sebe, její váha se opravdu změnila.

Bylo proto potřeba ji opět předělat na Bridget Jonesovou. Což zahrnovalo tvrdý režim úplně opačný než diety. Režim, který by si mnoho z nás možná užilo, ale herečka tvrdí, že v některých chvílích to byl docela problém.

Povinné francouzské tousty a pizza každý druhý den

Zellweger měla jídelníček, který by jí kdekdo záviděl. K snídani jedla francouzské tousty, k obědu tučná jídla a k večeři pizzu. Na svačiny dostávala kalorické bomby v podobě zmrzlin a dortů.

Samozřejmě byla pod dohledem odborníků, kteří ji prý museli neustále uklidňovat, že dlouhodobě by pro ni taková jídla sice byla nezdravá, ale jelikož jde jen o několik týdnů, je všechno v pořádku.

„Bála jsem se o své zdraví. Samozřejmě, že jsem si pochutnala na každém jídle, které jsem si dala, ale přišlo mi, že smaženého by mohlo být méně. A pizza každý druhý den mi také nepřipadala jako nejzdravější nápad,“ svěřila se později představitelka Jonesové.

Večerní focení ji připravilo o chuť

I když si Zellweger dopřávala samá chutná jídla, přiznala se, že někdy se jí smažené i sladké přejedlo a toužila po zelenině. Tu samozřejmě mít mohla, ale nesměla na úkor toho vynechat jiná jídla.

A jelikož už tak se cítila přejedeně, raději se rozhodla zdravé vynechat, aby prý podle svých slov nepraskla. Nejhorší ale bylo, když neměla chuť k jídlu, což se stávalo především kvůli povinnému focení.

„Občas v noci nás vytáhli na focení pro média, nebo na rozhovor s novináři. A já pak byla unavená, znechucená ze všech otázek a opravdu se mi nechtělo dostat do sebe tu povinnou večerní Snickersku,“ přiznala se.

Nechápu, proč kolem toho byl takový povyk

„Bridget Jonesová není nijak obézní žena, je to normální dobře vypadající postava. Takže jsem nechápala, proč jsem najednou musela přibrat, abych si ji mohla znovu zahrát. Rozdíl mezi mnou v prvním díle a mnou o 15 kilo lehčí nebyl moc vidět.

Upřímně jsem ho cítila spíše psychicky než fyzicky. A ta práce se mi nevyplatila, protože pak šla celá do kytek, když jsem musela zase přibrat,“ řekla herečka v roce 2004 po natáčení druhého dílu.

„Kdyby šlo o mužskou postavu, nikdo by pár kilo neřešil. Ale u žen si toho prý lidé více všímají. Alespoň tak mi to bylo objasněno,“ dodává.

Zdroj: zeel.com, cheatsheet.com, hellomagazine.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz