Harrison Ford se vzdal konzumace masa a mléčných výrobků kvůli planetě. Pomohlo to i jeho zdraví

Zdroj: DFree / Shutterstock

Je mu už 81 let. Americký herec Harrison Ford přesto vypadá skvěle. Je to částečně díky tomu, že vidí svět pozitivně a na všechno se dívá s nadhledem, z velké části ale také díky jeho stravovacím návykům.

V roce 2022 prohlásil, že ze svého jídelníčku začal už dříve vynechávat určitá jídla, aby se mu dařilo takzvaně stárnout pozpátku. A zdá se, že to fungovalo, herec totiž vypadá čím dál líp.

Nejí maso a mléčné výrobky

V posledních několika letech začal Ford ze svého jídelníčku zcela vynechávat mléčné výrobky a většinu masa. „Můj jídelníček je nudný. Jím jenom zeleninu a ryby,“ cituje jeho slova Fit and Well.

Podle webu Express se rozhodl skoncovat s konzumací masa proto, že už dlouhou dobu věděl, že jeho produkce je špatná pro naši planetu. Primárně to tak nedělal ze zdravotních důvodů.

Ze stejného důvodu přestal jíst mléčné výrobky. Jak se ale ukázalo, jeho nový životní styl ho změnil i fyzicky. Ford zhubl a začal se cítit zdravější a plný sil.

Necvičí prý jako blázen

V rozhovoru pro Men’s Health Harrison Ford uvedl, že se v kondici udržuje také sportem. „Necvičím jako blázen. Jen normálně cvičím. Občas,“ směje se.

Podle svých slov chodí občas plavat, rád si zahraje tenis, jezdí na kole a chodí na dlouhé procházky. Rozhodně se prý nedrží toho, že by se měl každý den sedřít, spíše se snaží dodržovat zdravé návyky, ale také hodně odpočívat.

Zdroj: Eat This, Express, Men’s Health, People, Fit and Well

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz