Dieta s hubnoucími čaji: Je vhodná pro příležitostné hubnutí, takto funguje

Zdroj: Shutterstock

Možná jste si mysleli, že už jste slyšeli snad o všech dietách, které existují. My vás ale přesvědčíme, že je tu přece jen ještě jedna, kterou možná neznáte. Dieta s hubnoucími čaji.

V záplavě všech možných (a často i nemožných) diet patří ta s hubnoucími čaji mezi méně známé. Přesto si ale našla a stále nachází své příznivce, kteří se s její pomocí snaží shodit nadbytečné kilogramy.

Co je dieta s hubnoucími čaji?

Velmi jednoduše řečeno jde o dietu, při které se spoléháte především na pití čajů podporujících hubnutí.

Zároveň je potřeba snížit kalorický příjem. Kombinace nízkého příjmu a několika šálků hubnoucích čajů má přinést kýžený výsledek – redukci hmotnosti.

„Bylo zjištěno, že některé typy čajů jsou při dosahování tohoto cíle efektivnější než jiné,“ píše healthline.com.

Jaké čaje pomáhají s hubnutím?

Jak bylo zmíněno výše – některé čaje pomáhají s hubnutím více, jiné naopak méně. A pak jsou samozřejmě také čaje, které hubnutí nepodporují vůbec. Ale o těch dneska řeč nebude.

Některé čaje jsou na hubnutí doporučovány už léta. O jaké čaje jde a které z nich můžete zařadit do diety s hubnoucími čaji?

Zelený čaj

Je jeden z nejúčinnějších čajů na hubnutí. Existují podstatné důkazy, které spojují zelený čaj s poklesem hmotnosti a tělesného tuku.

Aby to ale nebylo jen o hubnutí, pak nelze popřít, že jsou zelenému čaji připisovány i další zdravotní benefity, o kterých je dobré vědět.

Čaj puerh

Čaj puerh, známý také jako čaj pu’er nebo pu-erh, je druh čínského černého čaje, který byl fermentován. Extrakt z čaje puerh má účinky proti obezitě a pomáhá potlačit přibírání na váze.

Čaj oolong

I čaj oolong se řadí na seznam těch, které pomáhají s hubnutím. „Čaj oolong je známý výraznější chutí než zelený čaj, ale je jemnější než černý,“ popisuje everydayhealth.com.

Bílý čaj

Bílý čaj patří mezi ty méně známé. Je nejméně zpracovaný, díky čemuž má velmi lehkou a zároveň příjemnou chuť.

Minimální zpracování také znamená, že bílý čaj obsahuje velké množství protizánětlivých antioxidantů a EGCG spalujících tuky, což z něj činí další potenciálně prospěšný nápoj pro snížení hmotnosti.

Lze při této dietě zhubnout?

Nějaká kila pravděpodobně shodíte. Pokud vás ale zajímá, jestli je dieta s hubnoucími čaji ideální a vhodná pro dlouhodobé hubnutí, pak bohužel ne.

Dieta je vhodná spíše pro příležitostné hubnutí – například když potřebujete shodit dvě nebo tři kila do šatů a podobně.

Zdroj: healthline.com, everydayhealth.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz