Demi Moore měla ve filmu G. I. Jane fyzičku, kterou by jí mohl závidět nejeden muž

Zdroj: Profimedia

Demi Moore je herečka s velkým „H“. Všichni si ji pamatujeme díky roli v legendárním a lehce pikantním filmovém snímku Striptýz. Vidět jsme ji ale mohli i v jiných filmech, například ve filmu Duch, ve kterém si zahrála s další hereckou ikonou Patrickem Swayze.

Jestli Demi v nějakém filmu opravdu excelovala, pak je to snímek z roku 1997 G.I. Jane, ve kterém hraje vojenskou důstojnici vybranou na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Právě pro tento film musela Demi Moore opravdu tvrdě dřít.

Přeměna do role nebyla ani trochu jednoduchá

Přeměna do první ženy Navy SEAL pro film G.I. Jane nebyl pro herečku ani v nejmenším snadný úkol. Ba spíše naopak.

Aby mohla podat opravdu věrohodný výkon, musela během přípravy hodně obětovat. Příprava totiž zahrnovala skutečný trénink Navy SEAL v kombinaci se spoustou síly, kardia a bojových umění.

„K tomu, aby se dostala do formy, využila trenéra celebrit Gregoryho Joujon-Roche a instruktora Navy SEAL Stephena Helvenstona,“ píše boredpanda.com.

Ti herečku ani v nejmenším nešetřili. Bylo potřeba, aby na vlastní kůži zažila drsné podmínky a těžké cviky. Jedině tak mohla roli ztvárnit tak věrně, že ji diváci věřili i ten sebemenší pohyb.

Kvůli filmu si oholila hlavu

Demi Moore je herečka, která se právem řadí mezi ty, jež pro roli ve filmu nejen hodně dřeli, ale také nemálo obětovali.

Aby se plně ponořila do role, oholila si hlavu, zdolávala překážkové dráhy Navy SEAL a další cvičení vojenského typu, jako je běh pod vodou, kliky na jedné ruce a sedy-lehy v bahně.

Demi se chtěla vcítit do své role opravdu naplno. A to se jí povedlo, protože ve filmu bezesporu excelovala.

Kvůli cvičení vstávala brzy ráno

Herečka během natáčení a samozřejmě i před ním vstávala kolem čtvrté hodiny ráno, aby mohla jít trénovat. Trénink často trval až do chvíle, kdy se začalo natáčet, opravdu tvrdě makala.

Její fyzička byla dech beroucí. Byla v tak dobré formě, že by jí mohl z fleku závidět i kterýkoli chlap. Tvrdě vydřené svaly neměla Demi jen tak pro nic za nic.

„V době, kdy dívky s trochou svalů byly považovány za muže, byla velmi odvážná,“ vyzdvihuje její nebojácnost chickflickingreviews.com.

Je pravda, že v době, kdy film spatřil světlo světa, bylo na ženskou postavu pohlíženo úplně jinak nežli dnes. Ženy měly být jemné, křehké květinky. A svalnatá Demi mezi nimi bezesporu vynikala.

Zdroj: boredpanda.com, chickflickingreviews.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz