Nejoblíbenější jídla Austrálie: Kuřecí Parmigiana, masové koláčky nebo Lamingtonky

Zdroj: Shutterstock

Přezdívá se jí země protinožců a bezesporu je jedním z nejlákavějších turistických cílů. Austrálie má návštěvníkům, kterých sem ročně zavítá na tisíce, rozhodně co nabídnout. A to nejen co se týče rozmanité přírody, ale také zajímavé kuchyně.

Místní pokrmy jsou vyhlášené svojí různorodostí, pokud jde o kombinace chutí. Pokud se chystáte do Austrálie, možná budete chtít vědět, co zde rozhodně ochutnat, než se vydáte zpátky k domovu.

Lamingtonky

„Lamington je uznáván jako Národní dort Austrálie poté, co organizace National Trust of Queensland zvolila tuto sladkou pochoutku za australskou ikonu,“ odhaluje zajímavou informaci skyscanner.com.au.

Dort získal jméno po lordu Lamingtonovi, bývalém guvernérovi Queenslandu, který měl zjevně velkou slabost pro sladké dobroty.

Lamingtonka je dezert čtvercového tvaru namočený v čokoládě a potažený sušeným kokosem. Další variace zahrnují dvě vrstvy a krémovou nebo džemovou náplň.

Masové koláčky

Pokud si myslíte, že se v Austrálii masové koláčky podávají na všechny možné i nemožné způsoby a liší se nejen náplní, ale také velikostí, pak se pletete.

Tradiční australský koláč by měl mít vlastní velikost, měl by být plněný mletým masem a omáčkou a přelitý rajčatovou omáčkou.

Oblíbená je i gurmánská verze s bramborovou kaší a hráškovou kaší, ale jakákoliv jiná varianta už tady podle místních spadá do jiné kategorie a nelze tak mluvit o typickém australském masovém koláčku.

Kuřecí Parmigiana

Tento klasický australský kuřecí pokrm – s kořeny v italsko-americké kuchyni – je základní nabídkou mnoha hospodských menu v zemi.

„Pokrm se skládá z kuřecího řízku přelitého rajčatovou omáčkou a pokrytého roztaveným sýrem,“ popisuje globalstorybook.org.

Barramundi

Pokud někdy vyrazíte do Austrálie, pochutnejte si na čerstvém australském barramundi, což je jméno, které v domorodém jazyce v oblasti Rockhamptonu znamená „velká říční ryba“.

Dort Pavlova

Je mnoho věcí, na kterých se Australané a Novozélanďané neshodnou – například kriket. Pak je tu spor o to, kdo si může nárokovat řadu známých ikon, jako je Russell Crowe a Crowded House.

Neshody se týkají i dalšího známého pokrmu. Přátelská rivalita se rozšířila i do jídla – v tomto případě se přou o to, kdo vynalezl Pavlovu.

Tento sladký dezert na bázi pusinek můžete vždy najít ozdobený různými druhy ovoce a šlehačkou. Je to jedno z těch jídel, které je základem vánočních obědů po celé zemi.

Zdroj: skyscanner.com.au, globalstorybook.org
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz