Kristen Stewart ze Stmívání miluje mexické jídlo. Prozradila, jak se udržuje ve formě

Zdroj: Profimedia

Herečka je od přírody obdařena štíhlou postavou a krásným vzhledem. Nikdy však nebyla milovnicí posilovny a i dnes tvrdí, že nerada cvičí. Jelikož se však věnuje herecké profesi, je pro ni důležité udržovat se fit.

Náročné natáčení

Na cvičení a stravu se začala soustředit hlavně až kvůli natáčení filmu Sněhurka a lovec, kdy svou postavu musela vypracovat podle požadavků režiséra Ruperta Sanderse.

Kristen Stewart nikdy nedodržovala pravidelně nějakou speciální dietu. Naopak o sobě prohlašuje, že je gurmánka a ráda jí.

Aby si udržela své křivky a štíhlou postavu, zaměřuje se na nízkokalorickou a vysokoproteinovou stravu.

Miluje mexické jídlo a koláče

Herečka prozradila, že má ráda mexické jídlo. Do svého jídelníčku proto zařazuje některé nízkotučné mexické gurmánské pokrmy. Během jednoho televizního pořadu také připravila mexickou polévku Tortilla, čímž naznačila, že tuto zdravou variantu využívá ve svém jídelníčku.

Při natáčení filmu Rozbřesku (1. část Twilight ságy) se Stewart musela vyhýbat některým svým oblíbeným pokrmům. A jedním takovým jídlem byly koláče a těstoviny plněné sýrem.

Po skončení seriálu se však k pojídání těchto italských těstovin vrátila. Z koláčů má slabost pro jablečný, ale další její oblíbený koláč je exotičtější: lokvátový (též mišpulník japonský).

Čemu se vyhýbá

Jednou z věcí, kterých se musela vzdát, aby vypadala štíhle, je její oblíbené máslo a červené maso, které nahradila masem libovým.

Potravinou, jejíž nepřítomnost jí naopak nevadí, je alkohol, protože jej nikdy ani neměla ve zvyku pravidelně pít. A i teď, když už je celebritou, se na večírcích drží od pití dál.

Denní dietní plán

Její dietní plán zahrnuje hlavně bílkoviny, zeleninu a nízkokalorické tuky. Svůj den začíná vařenými vejci, meruňkami, velkými sklenicemi smoothie a oblíbenými kešu oříšky.

Oběd často vynechává a během večeře, ke které si dopřává oblíbené mexické jídlo s jalapeňos, vepřovým masem a rajčaty, pije hodně ovocné šťávy.

Nejlepší trénink

Mladá herečka nikdy příliš nemilovala cvičení, ale obrátila se k němu kvůli natáčení již zmiňované pohádky.

Kromě běhání a cvičení pilates dělala kliky a posilovací cviky. Pro tento konkrétní film si také najala speciálního fitness trenéra, který ji učil cviky s odporem, dřepy a kliky. Později si však jako součást svého pravidelného cvičení osvojila Bikram jógu.

Tu vyvinul Bikram Choudhary a jedná se o populární formu jógy, která se stala hitem v 70. letech 20. století. Při tomto cvičení musí člověk provádět 2 dechová cvičení a 26 pozic. Za nejlepší cvičení herečka však považuje jízdu na koních, které chová na farmě v Kalifornii.

Zdroj: worldofheroines.com, fitnessclone.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz