Dejte svým vlasům to, co si zaslouží. Některé potraviny jim mohou pomoci k pevnosti i lesku

Zdroj: Shutterstock

Trápí vás lámající se konečky vlasů, jejich přehnané maštění, nebo lupy? Pak se nejspíš snažíte udělat vše proto, aby byly vaše vlasy zdravé a silné a dopřáváte jim pravidelně přírodní šampony a speciální péči pomocí kosmetických přípravků. Mnoho lidí ale zapomíná na jednu velmi důležitou věc.

Celé tělo je propojené. To, jak se stravujeme, má vliv snad úplně na všechny jeho funkce, logicky tedy ovlivňuje také stav pokožky vaší hlavy a vašich vlasů. Věřte, nebo ne, ale existuje celá řada potravin, které vám mohou s problémy pomoci.

Šampony a kondicionéry jsou samozřejmě jistota, ale pouze v případě, že se také zdravě stravujete. Pokud má vaše tělo něčeho nedostatek, můžete se snažit, jak budete chtít, ale dokonalých vlasů nikdy nedosáhnete.

Ryby pro lesk

Lidské tělo si samo nedokáže vytvářet omega 3 mastné kyseliny, které jsou potřebné pro pevné a lesklé vlasy. Tuto látku v sobě ale mají ryby, jako jsou losos, makrela nebo sardinky. Pravidelně je tak zařaďte na váš jídelníček a ucítíte změnu již během několika dní.

Pokud vás trápí, že vaše vlasy ztrácí lesk, vyplatí se také konzumovat pravidelně sladké brambory, které obsahují poměrně velké množství betakarotenu. Ten vlasům dopomůže získat lesk zpět.

Řecký jogurt na prokrvení pokožky

Bílý řecký jogurt je nabitý bílkovinami. Navíc obsahuje vitamín B5, který pomáhá prokrvení pokožky. To znamená pro vlasy pevný základ, ze kterého mohou růst, aniž by jim hrozilo vypadávání. Jednou týdně si dejte jogurt na snídani nebo svačinu a nic tím nezkazíte.

K obědu se pak doporučuje jakékoli maso. Je prokázáno, že vegetariáni mají s pevností vlasů obvykle větší problémy, protože nemají dostatek bílkovin, kterými jsou právě tyto produkty doslova nabité.

Špenát pevnost jistí

Špenát je pro pěstování bujné hřívy skvělým pomocníkem. Díky vysokému obsahu vitamínu A, železa, kyseliny listové a vitamínu C pomáhá vlasům udržet správnou hydrataci. Ty jsou pak pevné a nelámou se.

Vypadávání vlasů obvykle člověk zažije, pokud má málo železa. Kromě špenátu tuto látku ale obsahují také luštěniny a obiloviny, pokud jste tak zvyklí snídat müsli, není se čeho bát.

Vajíčka pro rychlý růst

Pokud se snažíte vypěstovat si vlasy co nejdelší, možná vás štve, jak pomalu rostou. S tím ale může pomoci pravidelná konzumace vajíček. Obsahují totiž velkou dávku proteinu a vitamínu B, který dokáže rychlost růstu vlasů až zdvojnásobit.

S rychlejším růstem pomáhá také skořice. Ta jistí prokrvení pokožky hlavy, což samo sebou dopomáhá regeneraci starých odumřelých kořínků a posiluje růst těch nových. Přidejte si ji na ranní müsli, do čaje, nebo odpoledne ozdobte svou kávu tak trochu jinak.

Zastavte vypadávání vlasů s ústřicemi

Někdy má sice člověk vlasy dlouhé, ale problém je s jejich řídkostí. Se zastavením vypadávání vlasů a vypěstováním bujné hřívy vám pomůže zinek, který je ve velkém obsažen například v ústřicích.

Zdravé vlasy, jak vidíte, nejsou pouze o používání přírodních šamponů a kondicionérů. Pokud si nedáte pozor na to, co jíte, ani ten nejzázračnější přípravek vám nepomůže. Zkuste zkombinovat zdravý jídelníček s přírodní kosmetikou a vaše vlasy vám poděkují.

Zdroj: eatthis.com, webmd.com, healthline.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz