Dejte si do podprsenky zelí. Uleví zánětům i bolesti ňader

Zdroj: Shutterstock.com

Zelí si většina z nás umí představit s knedlíkem nebo třeba v segedínském guláši. Jeho využití v kuchyni je různorodé, dá se s ním pracovat na mnoho chutných způsobů. Věděli jste, že zelí je jednou z nejbohatších zelenin na vitamin C?

I když si ho dokážeme vychutnat v oblíbené klasice knedlo-vepřo-zelo, napadlo by vás strčit si zelí do podprsenky? Málokdo ví, že zelné listy mohou ulevit od bolavých prsou.

Úleva při zánětu prsu

Zánět prsu je nepříjemný zdravotní problém, se kterým se potýkají kojící ženy. Zánět prsu neboli mastitida dokáže být pořádně bolestivý.

Jednou z přírodních možností, jak si ulevit, je udělat si na prsa zelný zábal. List zelí přiložte na bolavé ňadro, překryjte jej obvazem nebo plátěnou utěrkou a oblékněte si podprsenku.

Zelí nechte na prsu zasaženém zánětem působit ideálně přes noc, poté list z podprsenky vyjměte a postižené místo opláchněte vlažnou vodou.

Nechte je vychladit v lednici

Se zánětem prsu a nepříjemnou bolestí můžete bojovat i přes den. Listy zelí nechávejte vychladit v lednici, vždy jeden až dva listy přiložte na prso, zakryjte gázou či látkovou plenou a oblékněte si podprsenku.

Jakmile se listy zahřejí, vyměňte je za jiné. Studené listy na bolavých ňadrech přinesou okamžitou úlevu.

Zelí pomůže při očistě těla

Nejen při zánětu prsu, ale i při očistě těla může být zelí hodně nápomocné. Pomůže vám vyčistit játra, ledviny i tlusté střevo.

Celé kouzlo spočívá v zelné šťávě. Tu si připravíte tak, že listy ponoříte na deset vteřin do neslazené minerální vody předem ohřáté na 40 °C. Opakujte 3x, poté listy nasáklé vodou vložte do odšťavňovače a vymačkanou šťávu ihned vypijte. Tento nápoj si dopřejte vždy po ránu na lačný žaludek po dobu tří týdnů.

Zdroj: zeny.iprima.cz,  jenzeny.cz, irecept.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz