Co dělat, aby lednice přestala namrzat? Pomůže zásoba jídla i obyčejný olej

Zdroj: Shutterstock

Už se vám někdy stalo, že lednice nešla otevřít, protože dvířka přimrzla? Nebo jste řešili opačný problém, kdy dvířka lednice kvůli námraze nešla zavřít? Oba scénáře dokážou potrápit.

S námrazou v lednici má zkušenost většina z nás. Jakmile se v lednici objeví led, je to problém. A ne vždy je snadné se ho zbavit. Naštěstí známe triky, díky kterým námraze v lednici předejdete.

Lednice by neměla být prázdná

Pokud je lednice dobře zásobená, mohou podle webu Home Efficiency Guide potraviny absorbovat studený vzduch. V případě, kdy je lednice prázdná, studený vzduch „klesá“ na dno lednice, nemá se kam tzv. vstřebat.

Plně zásobená lednice udržuje teplotu a tím snižuje náklady na energii, což je o důvod navíc, proč mít lednici stále zásobenou potravinami.

Natřete lednici olejem

Web iReceptář doporučuje natřít lednici zevnitř rostlinným olejem. Stačí dát trochu oleje na hadřík nebo na houbičku a vytřít s ním vnitřní prostory lednice.

Neostýchejte se olejem natřít stěny, šuplíky i zásuvky. Nebojte se, typický olejový odér rychle vyčpí. A kluzký povrch zabrání vzniku námrazy.

Čistěte žlábek a nedávejte potraviny k zadní stěně

Kromě dvou výše zmíněných rad můžete dát i na doporučení webu Tipy Pro Zdraví. Ten připomíná, abyste nezapomínali pravidelně čistit odtokový kanálek.

Přidává také doporučení, abyste potraviny v lednici nedávali až k zadní stěně. Snažte se je sdružovat dál od stěn a mějte mezi potravinami prostor, aby studený vzduch mohl proudit.

Pozor na funkční těsnění

Problém s námrazou může být podle webu Appliance Analysts způsoben i tím, že těsnění dobře neodvádí svoji práci.

Proto je třeba čas od času zkontrolovat, že je těsnění lednice v pořádku. Těsnění se nachází kolem dvířek. Pokud vykazuje známky poškození, je třeba jej opravit – případně vyměnit.

Zdroj: ireceptar.cz, homeefficiencyguide.com, tipydodomu.cz, applianceanalysts.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz