Candace Cameron Bure přiznala, že boj s bulimií neskončí poté, co se vyléčíte

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock

Spisovatelka, producentka a herečka – to je Candace Cameron Bure, která má miliony fanoušků nejen v Americe, ale i jinde ve světě. Proslavila se v televizním seriálu Plný dům, ve kterém hrála od svých deseti do osmnácti let.

Candace je stále terčem bulváru. Její fanoušky zajímají novinky z jejího života, prahnou nejen po dobrých, ale i po těch špatných zprávách. Proto se do povědomí veřejnosti dostala i informace o tom, že si Candace prošla temným obdobím, ve kterém hrála hlavní roli porucha příjmu potravy.

Televize jí přidávala kila

Jakožto televizní hvězda byla Candace často zvána na nejrůznější rozhovory. Jedním z velmi častých témat k diskuzi byla její výška.

Candace totiž není kdovíjak vysoká. Několikrát se svěřila, že jí mnozí při setkání tvář v tvář udiveně přiznali, že je ve skutečnosti mnohem menší než v televizi.

Několikrát zaslechla poznámku, že v televizi vypadá buclatější. Kamera jí jednoduše přidávala kila. A právě tyto poměrně časté poznámky se staly problémem.

„Když slyšíte ty věci znovu a znovu a stávají se tak frekventovanými, že se to často může stát do určité míry vaší identitou,“ svěřila se herečka. Yahoo.com dále napsal, že se začala vnímat tak, jak o ní druzí mluvili.

Přejídání a pocity viny

Candace se dostala do začarovaného kruhu. Samotnou ji zaskočilo, že jídlo začala vnímat jako svého nepřítele.

„Dostala jsem se do cyklu záchvatovitého přejídání a pocitu viny,“ cituje hereččina slova goodhousekeeping.com.

Cítila hanbu, proto záchvaty přejídání začala řešit tím, že jídlo vyzvracela. A takhle to šlo pořád dokola. S bulimií se začala prát v době, kdy jí bylo kolem dvaceti let.

Nad bulimií vyhrála, ale vítězkou se nestala

Nebylo to hned, ale nakonec se Candace podařilo nad bulimií vyzrát. Svou kontrolu znovu získala díky uzdravení a od té doby se stala ambasadorkou pro zotavení pro Eating Recovery Center.

Jde o mezinárodní centrum, které poskytuje komplexní léčbu poruch příjmu potravy pro dospělé, dospívající a děti.

Otevřeně ale přiznává, že boj s bulimií neskončí poté, co se vyléčíte. Kolikrát si vzpomene na těžké chvíle a připomene si problém, se kterým se potýkala.

I když jí cesta k uzdravení trvala několik let a nyní je čistá, bulimie už navždy bude temnou stránkou jejího života.

Zdroj: Yahoo.com, goodhousekeeping.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz