Mléčná koupel zjemní vaši pokožku. Má pozitivní vliv na celou řadu kožních onemocnění

Zdroj: Shutterstock

Už jste někdy vyzkoušeli mléčnou koupel? Pokud vrtíte hlavou, že takovou zkušenost ještě nemáte, měli byste to změnit. Mléčná koupel vám totiž může přinést hned několik benefitů, zejména pokud jde o vaši pokožku.

Většině z nás je příjemná představa, že se po dlouhém a náročném dni naložíme do vany plné horké vody, zapálíme svíčku nebo vonnou tyčinku, pustíme si nějakou příjemnou hudbu a budeme takto alespoň dvacet minut nerušeně relaxovat. V této představě vás rádi podpoříme, jen přidáme jeden malý tip: vyměňte klasickou lázeň za mléčnou koupel. Litovat nebudete.

Co je mléčná koupel?

Již staří Římané pravidelně používali mléčné koupele. Ve Spojených státech bylo na přelomu století populární koupání obličeje v podmáslí. Podle legendy získala Kleopatra svou slavnou pleť koupelí v mléce a medu.

Jinými slovy – mléčná koupel není žádná novinka, ba naopak se jejích benefitů využívá již po staletí a rozhodně bychom s tím neměli přestat ani dnes.

A co že to ta mléčná koupel vlastně je? Mléčná koupel je lázeň, při které přidáváte mléko – v tekuté nebo práškové formě – do teplé vody.

Proč byste ji měli vyzkoušet?

Možná se vám nezamlouvá vidina toho, že se koupete v mléce. Pak byste ale měli vědět, že mléčná koupel může být pro vaši pokožku velmi prospěšná.

„Má pozitivní vliv na celou řadu kožních onemocnění včetně ekzému, lupénky a suché pokožky,“ doplňuje healthline.com.

Ať už tedy trpíte na nějaký kožní problém, máte příliš suchou pokožku nebo vás trápí ekzém, rozhodně byste měli dát mléčné koupeli šanci.

Výhody mléčné koupele

„Mléko může způsobit, že vaše pokožka bude jemnější,“ vyzdvihuje jednu z mnoha výhod mléčné koupele web verywellhealth.com.

To ale ani zdaleka není všechno, co vám mléčná lázeň může nabídnout. Mezi její další přínosy patří jasnější pokožka.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na psychologické účinky mléčné koupele. Mléčné koupele, pokud jsou smíchány s vůní nebo bylinkami, příjemně voní.

Mléčnou lázeň tak můžete považovat nejen za prospěšnou pro vaši pokožku, ale také jako lék na duši. Udělejte si z ní rituál, který si budete užívat všemi smysly.

Jaké mléko použít?

Pro přípravu mléčné koupele můžete použít kravské mléko, které běžně pijete. Plnotučné nebo polotučné mléko vám poskytne nejlepší pocit na pokožce.

Dalším běžným doplňkem mléčné koupele je kozí mléko. Kozí mléko má vyšší obsah máslového tuku než kravské mléko, takže dodá vaší mléčné koupeli krémovější pocit.

Ořechová mléka a sójové mléko jsou dobrou volbou pro vegany. Ačkoli nejsou chemicky podobná živočišným mlékům, mohou vaší koupeli dodat stejný vzhled a pocit. Mandlové mléko a kokosové mléko jsou obzvláště příjemné, protože jsou bohaté na oleje, které zanechávají pokožku krásně hebkou.

Zdroj: healthline.com, verywellhealth.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz