Lily Collins přiznala, že podlehla „hlasům v hlavě“. Ve snaze zhubnout měla i ona své démony

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock

Lily Collins je anglicko-americká herečka a také modelka. Stala se hvězdou seriálu Emily v Paříži a fanoušky po celém světě si získala nejen svým milým vystupováním na veřejnosti, ale také častým sdílením temnějších stránek svého života.

Jednou z nich bylo i přiznání o tom, že si prošla poruchou příjmu potravy. Kdo má za sebou tuhle zkušenost, jistě potvrdí, že je velmi těžké srovnat se s ní sám v sobě, natož pak otevřeně přiznat veřejnosti, že se vám něco takového stalo. Lily Collins přiznala, jaké to bylo, když se pro ni jídlo stalo nepřítelem.

Temné hlasy v hlavě

Lily přiznala, že svého času slyšela „hlasy v hlavě“. Dovolila temným myšlenkám, aby jí diktovaly, jak bude žít a především, co bude a nebude jíst.

Collins se podělila o to, co se stalo její prioritou, když se jí nad „našeptávači“ podařilo vyzrát a dostat svůj život opět částečně pod kontrolu.

„Soustředím se na věci, které mě v životě dělají šťastnější,“ svěřila se Lily. Etcanada.com citoval její slova i o tom, že jí radost dokáže udělat i dobré jídlo, kterému se tak dlouho vyhýbala.

Lidé, kteří ji milovali

I Lily patří k lidem, kterým se nad poruchou příjmu potravy podařilo vyhrát i díky blízkým lidem, kteří ji v tom nenechali samotnou.

Její oporou byl především manžel, tehdy ještě přítel a snoubenec, Charlie McDowell. Lily přiznala, že jí pomáhal stát se jejím lepším já.

Stát na hraně

Lily Collins hraje hlavní roli ve filmu To The Bone. Film pojednává o cestě mladé ženy, která bojuje s anorexií. Pro tento film musela zhubnout.

Tehdy stála na hraně. Hubnutí kvůli roli není nic neobvyklého, mnoho herců a hereček je pro roli ochotno udělat hodně.

„Pro někoho, kdo v minulosti bojoval s poruchou příjmu potravy, je to nebezpečné,“ píše o herečce harpesbazaar.com.

Mohlo by se zdát, že díky svým vlastním zkušenostem s anorexií má Lily výhodu a dokáže se do role opravdu vcítit. Herečka se ale pohybovala na hraně.

Bez lékařské pomoci

Ačkoli se sympatická herečka potýkala s poruchou příjmu potravy, nikdy nedospěla do fáze, kdy by potřebovala vyhledat odbornou pomoc.

Roli ve filmu proto brala jako příležitost lépe porozumět své poruše. Byla sice nervózní, ale také opravdu nadšená, že konečně může svůj příběh vypovědět prostřednictvím postavy a také se odlehčit. Bylo to velmi osvobozující.

Zdroj: Etcanada.com, harpesbazaar.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz